Edward Hopper - obrazy

Produktów w kategorii: 27

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Produkty 1-15 z 27

Strona
Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Produkty 1-15 z 27

Strona

 

Edward Hopper był przełomowym amerykańskim artystą znanym z obrazów olejnych i akwareli. Przedstawiał życie wiejskie i miejskie w Stanach Zjednoczonych. Edward Hopper zdefiniował XX-wieczny realizm swoimi surowymi, niesamowitymi scenami, które przekazały wyobcowanie i izolację współczesnego życia. Nighthawks (1942), obraz przedstawiający trzech klientów siedzących przy kasie późno w nocy, jest jednym z jego najbardziej znanych dzieł. Iluzja światła przenika jego obrazy, które przedstawiają architekturę z końca XIX wieku, widoki na wybrzeże i sceny z miasta. Postacie Hoppera, nawet malowane w grupach, wydają się odłączone i zamyślone.

22 lipca 1882 r. W Nyack w stanie Nowy Jork. Rozpoczął studia artystyczne, szkicując parowce na rzece Hudson. Hopper trenował jako ilustrator komercyjny, zanim przeniósł się do New York School of Art, gdzie studiował malarstwo u Williama Merrita Chase'a i Roberta Henri u boku George'a Bellowsa. W 1905 r., Po ukończeniu studiów, Hopper pracował w agencji reklamowej jako ilustrator okładek magazynów branżowych. Po latach pracy jako ilustrator, w 1923 roku sprzedał 6 akwareli do Muzeum Brooklyńskiego, umożliwiając mu odejście od ilustracji i poświęcenie się malarstwu.

Hopper zmarł 15 maja 1967 r. W Nowym Jorku w Nowym Jorku. Dziś jego prace znajdują się w zbiorach Chicago, Whitney Museum of American Art w Nowym Jorku i Tate Gallery w Londynie.

W naszej ofercie znaleźć można doskonale reprodukcje tego amerykańskiego artysty nawiązującego w swojej sztuce do ludzkiej egzystencji.