Wassily Kandinsky - obrazy

Produktów w kategorii: 13

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Produkty 13

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Produkty 13

 Wassily Kandinsky ur. 4 grudnia/16 grudnia 1866 w Moskwie, zm. 13 grudnia 1944 w Neuilly-sur-Seine – rosyjski malarz, grafik i teoretyk sztuki. Współtwórca i jeden z przedstawicieli abstrakcjonizmu.

Kim był słynny malarz?

Wassily Kandinsky był rosyjskim artystą, którego żywe abstrakcyjne obrazy utorowały drogę sztuce bezobiektywnej. Próbując wyjść poza tradycję obrazową, Kandinsky często opisywał kolor jako dźwięk, a kilka jego najsłynniejszych dzieł nosi tytuł muzyczny.

Jeden z pionierów abstrakcyjnej sztuki współczesnej. Wykorzystał sugestywną zależność między kolorem a formą, aby stworzyć doświadczenie estetyczne angażujące wzrok, dźwięk i emocje publiczności. Uważał, że całkowita abstrakcja stwarza możliwość głębokiej, transcendentalnej ekspresji, a kopiowanie z natury tylko zakłóca ten proces. Zainspirowany tworzeniem sztuki, która przekazuje uniwersalne poczucie duchowości, wprowadził innowacyjny język, który jedynie luźno odnosił się do świata zewnętrznego, ale wyrażał wiele o wewnętrznych doświadczeniach artysty.Sztuka i pomysły Kandinsky'ego inspirowały wiele pokoleń artystów, od jego studentów w Bauhaus po abstrakcyjnych ekspresjonistów po II wojnie światowej.