Dziewczyna przy maszynie do szycia - Edward Hopper - reprodukcja

Dodaj produkt do ulubionych
Napisz do nas
Już od 179,00 zł
Dostępny
Kod
Girl-at-sewing-machine
Cena od: 179 do 539
Korzystamy z usług wiarygodnych firm kurierskich, które dbają o szybkość dostaw.
Produkt Metoda dostawy Rozmiar obrazu Przedpłata Pobranie Czas dostawy
Obrazy Kurier do 120x80 20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni
120x80 – 150x100 35.00 zł 50.00 zł
większe niż 150x100 80.00 zł  
Plakaty Kurier   20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni
Gift shop (pocztówki, magnesy, eko torby itd.) Poczta Polska   od 5zł   do 5 dni
InPost   15.00 zł   1-2 dni
Kurier   20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni

 

W przypadku zakupów przez internet możesz zwrócić swoje zamówienie w ciągu 14 dni. W regulaminie znajdują się wszystkie niezbędne informacje dotyczące zwrotów.
Produkty z naszego sklepu internetowego wykonywane są przez nas od 2009 roku na krakowskim Kazimierzu. Dbamy o najwyższą jakość wszystkiego, co opuszcza naszą pracownię. Lubimy "made in Poland"! Zapraszamy do stacjonarnej Galerii na krakowskim Kazimierzu, przy ul. Miodowej 22.

Reprodukcja obrazu Dziewczyna przy maszynie do szycia Edward Hopper

Edward Hopper był jednym z malarzy, którzy mieli największy wkład w ustanowienie nurtu realizmu w sztuce amerykańskiej. Warto podkreślić, że artysta kreował swoje realistyczne prace w sobie właściwy, osobisty sposób.

Mimo że Hopper wciąż dążył do osiągnięcia pełnego obiektywizmu w swojej sztuce, emocjonalna jakość i prostota jego obrazów składają się na to, co świadczy o tym, że poprzez swoje obrazy artysta wyrażał swoje krytyczne nastawienie do współczesności. Lloyd Goodrich, historyk sztuki, zwracał uwagę na to, że w sztuce Hoppera podmiotowość ustępuje miejsca nowemu rodzajowi przedmiotowości, abstrakcja - sztuce czysto reprezentacyjnej, a wpływy międzynarodowe są zastępowane przez sztukę opartą na kulturze amerykańskiej.

 

Obraz Dziewczyna przy maszynie do szycia. Edward Hopper i jego spojrzenie na współczesność

Hopper, Dziewczyna przy maszynie do szycia to obraz powstały w 1921 roku. Oryginał obecnie można podziwiać w Muzeum Thyssen-Bornemisza w Madrycie, w Hiszpanii. Praca Edwarda Hoppera przedstawia młodą dziewczynę, która pracuje przy maszynie do szycia, zwrócona twarzą do okna, z którego rozpościera się widok na piękne, błękitne niebo.

W czasie, w którym amerykański malarz stworzył obraz Dziewczyna przy maszynie do szycia, w pełni utrwalił swój styl. W centrum miejskiego, domowego wnętrza młoda kobieta z długimi włosami, które praktycznie zakrywają twarz, pochłonięta jest pracą na maszynie do szycia. Warto zwrócić uwagę na umiejscowienie maszyny, która to podstawiona jest pod okno. Kompozycja obrazu Dziewczyna przy maszynie do szycia Edwarda Hoppera nawiązuje do podobnych obrazów i ukazywanych na nich wnętrz, malowanych przez XVII-wiecznych artystów szkoły holenderskiej.

 

Dziewczyna przy maszynie do szycia Edward Hopper - obraz drukowany na płótnie

Obrazy na płótnie drukujemy na wysokiej jakości bawełnianym płótnie malarskim. Fotografie na płótnie naciągane są na sosnowe krosna malarskie. Każda praca ma zadrukowane boki, dzięki temu obraz można powiesić nie oprawiając go w ramę.

Więcej na temat technik druku, które stosujemy można znaleźć w zakładce Technologie.

Zobacz również inne reprodukcje obrazów Hoppera m.in. Fala denna oraz Stacja benzynowa (Gaz)

Więcej informacji
Rodzaj produktu Obraz na płótnie
Kolorystyka obrazu Kolor
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Dziewczyna przy maszynie do szycia - Edward Hopper - reprodukcja