Caspar David Friedrich - obrazy

Produktów w kategorii: 11

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Produkty 11

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Produkty 11

Caspar David Friedrich reprodukcje obrazów na płótnie 

Wzorowa i jedna z najważniejszych postaci niemieckiego romantyzmu. Friedrich znany jest głównie ze swoich obrazów zimowych lub jesiennych pejzaży i architektury gotyckiej. W jego dziełach przedstawione są równie często statki, pojedyncze, samotne postacie, światło ukazujące ezoteryczne symbole śmiertelności i ulotności. Jego najbardziej znany obraz to Wędrowiec nad morzem mgły (1818), odwrócona tyłem do widza postać pogrążona w kontemplacji.

Traumatyczne przeżycia z dzieciństwa prześladowały Friedricha przez całe życie, śmierć matki i rodzeństwa miały wpływa na jego twórczość nacechowaną melancholią i smutkiem, oraz religijnym duchem. Niemiecki malarz wierzył, że każde zjawisko w przyrodzie posiada duszę, starał się to ukazać w swoich dziełach. Pejzaże uchwycone w różnych miejscach i porach dnia, neogotycka architektura były dla artysty symbolem nadziei. Jego dzieła cieszyły się niezwykłą popularnością, kupowane były przez niemiecką rodzinę królewską, cara Mikołaja I z Rosji. Jednak nie trwało to długo, po 1830 roku. zainteresowanie jego twórczością jak i samym romantyzmem osłabło, doprowadzając artystę do coraz większej samotności problemów psychicznych. Częściowo sparaliżowany, żył w biedzie kiedy zmarł w 1840 roku w Dreźnie.

Twórczość Friericha wpłynęła a na kilka pokoleń artystów. Dziś jego prace znajdują się w Petersburgu, Art Istitute w Chicago, Luwrze oraz Londynie.

W naszym sklepie znajdą Państwo reprodukcje najznakomitszych dzieł niemieckiego, romantycznego artysty, m. in. Opactwo w dębowym lesie, Pejzaż Zimowy czy arcydzieło Wędrowiec w morzu mgły