Gustave Caillebotte - obrazy

Produktów w kategorii: 3

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Produkty 3

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Produkty 3

 

Gustave Caillebotte, wpływowy francuski malarz najbardziej znanym ze swojego zaangażowania w ruch impresjonistyczny, chociaż w szczególności podjął się estetyki realistycznej. Urodzony 19 sierpnia 1848 roku w Paryżu we Francji w zamożnej rodzinie, artysta najpierw studiował malarstwo u Léona Josepha Florentine'a Bonnataa następnie w École des Beaux-Arts. Po tym, jak Caillebotte odziedziczył pieniądze po rodzicach, był w stanie nie tylko sfinansować własną karierę, ale także wspierać Claude'a Moneta, Pierre-Auguste RenoiraEdgara Degasa, Camille Pissarro i innych artystów, kupując ich prace. Bardziej naturalistyczne barwy, neutralne barwy i dbałość o przestrzeń perspektywiczną w jego pracach odróżniały go od innych impresjonistycznych malarzy.

Gustave Caillebotte: obrazy, które pokochali impresjoniści

Jedna z najwcześniejszych prac Caillebotte, Cykliniarze (1875), podąża za akademicką tradycją jednak wybór przedstawienia miejskiego proletariatu uznano za wulgarny. Chociaż obraz został odrzucony przez jury Salonu w 1875 r., Caillebotte dołączył do grupy impresjonistów i wystawił go ponownie w 1876 r.

Miłość do japońskiej sztuki

Jako artysta zaznajomiony z japońskimi grafikami, Caillebotte często naśladował styl artystów ukiyo-e , wykorzystując pochyloną perspektywę do przedstawiania rozciągających się bulwarów i scen rzecznych Paryża, takich jak Paris Street, Rainy Day (1877). Praca ta jest doskonałym przykładem charakterystycznego zastosowania przez Caillebotte perspektywy zanurzenia i skupienia się na wyrównaniu architektury; podczas gdy zręczny pędzel pokazuje wpływ realizmu, asymetryczna kompozycja i nowoczesna tematyka sprawiają, że ta praca jest wyraźnie impresjonistyczna. Po 1882 r. Caillebotte osiadł w Petit-Gennevilliers niedaleko Argenteuil i skupił się na malowaniu krajobrazów morskich, willi i ogrodów, zachowując perspektywę z lotu ptaka i zainteresowanie kątami architektonicznymi, które charakteryzowały jego paryskie sceny. Prace Caillebotte znajdują się między innymi w Chicago, Nowym Jorku, Paryżu, Bostonie i Amsterdamie.

Zachęcamy też do zapoznania się z innymi dziełami, które tu znajdziesz. Reprodukcje obrazów Gustave Caillebotte'a to fascynujący temat do zgłębienia.