Gustav Klimt - obrazy

Produktów w kategorii: 31

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Produkty 1-15 z 31

Strona
Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Produkty 1-15 z 31

Strona

Austriacki artysta, którego wzorzyste obrazy definiują ruch secesyjny w Wiedniu. Jako mistrz symboliki Klimt często zmysłowo przedstawiał ciało kobiety w swoich obrazach, grafikach i rysunkach. Artysta malował również ozdobne pejzaże w kwadratowych formatach, takie jak Bauerngarten (1907), a także mityczne przedstawienia natury w Drzewie życia (1905) przy użyciu złota i naprzemiennych bloków koloru.

Urodzony 14 lipca 1862 roku w Austrii. Klimt studiował w Staatliche Kunstgewerbeschule jako malarz architektury, wkrótce potem otworzył własne studio. Członek założyciel Secesji Wiedeńskiej. Praktyka artystyczna Klimta obejmowała zlecone malowidła ścienne, wystrój wnętrz i malarstwo sztalugowe. Wytrawny rysownik, w późniejszym okresie życia stworzył wiele erotycznych rysunków - z których wiele nigdy nie było widzianych ani wystawianych aż po jego śmierci. Artysta często nie podróżował poza Wiedeń. Jego podróże do Wenecji i Rawenny pomogły promować jego złotą technikę i obszerne bizantyjskie obrazy, ponieważ obszary te były również znane z unikalnych mozaik. W 1911 roku artysta otrzymał pierwszą nagrodę na światowych wystawach w Rzymie za obraz Śmierć i życie. Dojrzały styl Klimta charakteryzuje się zwięzłymi liniowymi rysunkami, szczegółowymi wzorami złotych liści i kolorów oraz brakiem cienia w ludzkiej postaci. Klimt, umocniony na scenie artystycznej swojego miasta i głęboko wpływający na młodszego artystę Egona Schiele, zmarł na grypę hiszpańską w wieku 56 lat w 1918 r.

Reprodukcje obrazów Gustava Klimta - dlaczego koneserzy chcą je mieć?

Jego indywidualne dzieła zostały sprzedane za jedne z najwyższych odnotowanych cen. W 2003 roku praca Klimta pobiła poprzednie rekordy aukcyjne, kiedy jego portret Adele Bloch-Bauer I zwany też Złotą Adelą, został sprzedany na aukcji za 135 milionów dolarów. Dziś jego obrazy i rysunki znajdują się między innymi w kolekcjach w Wiedniu, Nowym Jorku, Londynie i Monachium.

Zachęcamy też do zapoznania się z innymi dziełami z kategorii reprodukcje malarstwa.