Johannes Vermeer - obrazy

Produktów w kategorii: 37

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Produkty 1-15 z 37

Strona
Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Produkty 1-15 z 37

Strona

Johannes Vermeer reprodukcje obrazów 

Holenderski malarz, którego prace należą do najbardziej podziwianych w historii sztuki. Dzięki wyrafinowanym harmoniom kolorystycznym, pomysłowym kompozycjom i poetyckiemu wykorzystaniu światła Vermeer w swoim dziele Mleczarka i Ważąca Perły, połączył blask z nadprzyrodzoną jakością.

Urodził się 1632 roku w Holandii, jego ojciec był tkaczem, a później handlarzem dzieł sztuki. Uważa się, że to wywołało zainteresowanie młodego Vermeera malarstwem. Jego kształcenie jako artysta jest nieznane, ponieważ nie miał identyfikowalnego nauczyciela ani uczniów, których można by przypisać. Do tego dochodzi tylko 36 obrazów artysty, z których połowa została zakupiona przez jednego kolekcjonera w trakcie jego kariery. Pomimo swojej tajemniczej edukacji, dojrzałe prace Vermeera wykazują tematy, które są w dużej mierze zgodne ze środowiskiem kilku innych ówczesnych malarzy gatunku, w tym Pietera de Hoocha i Gerarda ter Borcha. Choć w większości malował sceny ze średniego dystansu, jednym z jego najbardziej znanych dzieł jest słynny portret Dziewczyna z perłą (1665), który przedstawia młodą kobietę w egzotycznej sukience. Artysta zmarł 15 grudnia 1675 r. Choć w ciągu swojego życia nie był tak dobrze znany jak inni malarze, w połowie XIX wieku Vermeer stał się powszechnie rozpoznawalny.

Dziś jego prace znajdują się między innymi w zbiorach Luwru w Paryżu, Hadze, Nowym Jorku, Amsterdamie i Courtauld i Londynie.

Zachęcamy też do zapoznania się z innymi dziełami z kategorii reprodukcje malarstwa.