Paul Cezanne - obrazy

Produktów w kategorii: 24

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Produkty 1-15 z 24

Strona
Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Produkty 1-15 z 24

Strona

Paul Cezanne reprodukcje 

Francuski malarz postimpresjonistycznym, któremu przypisuje się wprowadzanie modernizmu w jego osobliwym stylu. Przedstawiał formę i światło z kreskowanymi pociągnięciami pędzla o modulowanym kolorze i odważnych konturach, najbardziej znany jest ze swoich kanciastych, geometrycznych dzieł, które zapowiadały kubizm. Czczony przez malarzy, takich jak Pablo Picasso, Henri Matisse i Georges Braque- który nazwał go „ojcem nas wszystkich” - dzieło Cezanne'a było instrumentalną siłą w ich próbach restrukturyzacji przestrzeni obrazkowej.

Urodził się 1839 rolu w Aix-en-Provence we Francji. Cézanne jako młodzieniec studiował sztukę, a później porzucił studia prawnicze, aby dołączyć do swojego przyjaciela i pisarza Emile Zoli w Paryżu. Tam Cézanne zaprzyjaźnił się z Camille Pissarro, Claude Monetem  i Pierre-Auguste Renoir, następne dwie dekady spędził w Paryżu i południowej Francji. Wspierany przez ojca przez całą karierę artysta był w stanie realizować swoje zainteresowania malarstwem, a nie przypisywać mu określony styl.

Był bardzo ceniony, pomimo odrzucenia ze strony głównych instytucji i salonów. Artysta zmarł w 1906 r.

Dziś prace Cézanna znajdują się między innymi w zbiorach Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku, Paryżu, Petersburgu i Londynie.

Zachęcamy też do zapoznania się z innymi dziełami z kategorii reprodukcje malarstwa.