Claude Monet - obrazy

Produktów w kategorii: 70

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Produkty 1-15 z 70

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Produkty 1-15 z 70

Claude Monet reprodukacje na płótnie 

Francuski malarz znany ze swojej pionierskiej roli w rozwoju impresjonizmu. Niepowtarzalny styl artysty najlepiej rozpoznawalny jest dzięki żywym przedstawieniom jego kwitnącego ogrodu w Giverny. Monet i jego rówieśnik Pierre-Auguste Renoir wraz z Alfredem Sisleyem wyjechali do Barbizon, gdzie działała grupa malarzy impresjonistów. Z Renoirem połączyła go szczególna więź, ich przyjaźń trwała całe życie.

Jego obraz Impresja, wschód słońca od którego nadał później nazwę kierunkowi malarstwa - impresjonizm, została publicznie zaprezentowana w 1874 roku na wystawie w Atelier Nadara, najważniejszego fotografa XIX wieku.

Po śmierci żony zamieszkał w Giverny, gdzie chciał odizolować od ludzi. Był to niezwykle płodny i dobry okres w życiu Moneta. Rozwijał swoje poszukiwania kolorystyczne, eksperymentował, tworzył ten sam motyw o różnych porach dnia i roku. Dzięki sukcesom zakupił duży obszar ziemi, gdzie stworzył swój ogród. Artysta dzięki uznaniu otrzymał pozwolenie na zmianę biegu rzeki Ru, tak by móc powiększyć staw gdzie hodował ukochane przez niego nenufary - przedmiot całej serii jego dzieł malarskich.

W 2019 r. Obraz Moneta przedstawiający stogi siana Meules zyskał nowy rekord aukcji, sprzedano go za 110,7 mln USD. Dziś prace Moneta znajdują się między innymi w zbiorach Sankt Petersburgu, Musée d'Orsay w Paryżu, Londynie, Nowym Jorku, Amsterdamie a także w Polsce. Plaża w Pourville jest jedynym dziełem francuskiego impresjonisty w zbiorach polskich, jej własnością jest Muzeum Narodowe w Poznaniu.

W naszym sklepie znajdą Państwo bogatą ofertę z reprodukcjami obrazów Moneta, obrazy na płótnie oraz wyjątkowe magnesy z największymi impresjonistycznymi działami francuskiego mistrza.