Piet Mondrian - obrazy

Produktów w kategorii: 18

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Produkty 1-15 z 18

Strona
Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Produkty 1-15 z 18

Strona

 Piet Mondrian reprodukcje na płótnie 

Piet Mondrian znany jako członek-założyciel De Stijl, ruchu opartego na teoriach dotyczących włączania form redukcyjnych w sztuce do malarstwa, rzeźby, architektury i projektowania graficznego.

Reprodukcje obrazów Mondriana


Urodził się w Holandii, Mondrian studiował sztukę w Amsterdamie, malując naturalistyczne krajobrazy, martwe natury i inne sceny technikami impresjonistycznymi. Pod koniec pierwszej dekady XX wieku rozpoczął tworzyć w kubizmie i innych abstrakcyjnych idiomach. W 1912 r. przeniósł się do Paryża, by zyskać jeszcze większe zainteresowanie awangardą, zwłaszcza po obejrzeniu dzieła Pabla Picassa i Georgesa Braque. W latach wojennych i podczas pobytu w Holandii rozwinął swój abstrakcyjny i redukcyjny styl neoplastyczny, charakteryzujący się uproszczonymi kolorami i formami w zrównoważonych kompozycjach.

Obrazy wybitnego malarza


Po wojnie Mondrian wrócił do Paryża i współpracował z Theo van Doesburgiem oraz innymi artystami, którzy utworzyli grupę De Stijl w 1917 r., która rozszerzyła zasady estetyczne Mondriana na projektowanie, rzeźbę i architekturę.

Podczas II wojny światowej Mondrian przeprowadził się do Londynu, a następnie do Nowego Jorku, organizując swoją pierwszą indywidualną wystawę 1942. Oprócz bycia płodnym artystą, Mondrian opublikował kilka tekstów teoretycznych na temat neoplastycyzmu.

Obrazy Mondriana znajdują się w między innymi Nowym Jorku, Waszyngtonie, Amsterdamie i Szwajcarii.

Zachęcamy też do zapoznania się z innymi dziełami z kategorii reprodukcje malarstwa