Alfons Mucha - obrazy

Produktów w kategorii: 34

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Produkty 1-15 z 34

Strona
Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Produkty 1-15 z 34

Strona

alfons mucha obrazy - reprodukacje na płótnie 

Wibitny malarz i ilustrator urodził się w 1860 roku w Czechach i to w swojej ojczyźnie upatrywał korzeni swoich prac. Od najmłodszych lat przyciągała go sztuka, mimo odrzucenia na Akademii Sztuk Pięknych w Pradze uparcie dążył do swojego celu – malowania i rozwoju kariery artystycznej.

Dzięki pomocy swojego mecenasa Mucha ukończył Akademię Sztuk Pięknych w Monachium po czym kontynuował naukę w Paryżu. W 1894 roku artysta stworzył afisz do sztuki w której grała Sarah Berhardt, ten moment stał się przełomowym dla jego kariery. Aktortka będąca wtedy u szczytu sławy podpisała z nim szcześcioletni kontrakt. Mucha w tym czasie doczekał się dwóch indywidualnych wystaw swioch dzieł, a w 1900 roku wziął udział w wystawie światowej.

W 1904 roku Mucha udał się na podbój Ameryki gdzie został przyjęty równie dobrze, otrzymał posadę w Instytucie Sztuki.

Mucha odniósł komercyjny sukces, jego ilustracje zdobiły bibułki papierosowe, plakaty filmowe czy blaszane pudełka z herbatnikami – artysta był wszędzie. Piękne postacie kobiece, otoczone kwiatami, symbolami, arabeskami, miękka linia, ciepłe kolory i mistrzowskie połączenie motywów bizantyjskicj z wspołczesnymi sprawiły, że Alfons Mucha i jego prace są nieśmiertelne i rozpoznawalne przez wszystkich.

W naszej ofercie posiadamy najlepsze reprodukcje ponadczaswoego czeskiego artysty, a także magnesy z jego największymi dziełami.