Carl Spitzweg - obrazy

Produktów w kategorii: 8

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Produkty 8

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Produkty 8

 

Jakie reprodukcje warto poznać?

Widoczny na portrecie Carl Spitzweg to niemiecki malarz znany głównie ze swoich romantycznych obrazów gatunkowych. W swoich dziełach przedstawiał księgowych, pustelników i poetów. Pochodził z zamożnej rodziny związanej z kupiectwem. Spitzweg zgodnie z wolą ojca wykształcił się na kupca, następnie pracował jako aptekarz. Dopiero w 1833 porzucił zawód, by całkowicie poświęcić się malarstwu.

Carl Spitzweg - obrazy pełne uroku

Związany był ze środowiskiem Biedermeier, którego głównym założeniem było stwierdzenie, że jest to sztuka mieszczan dla mieszczan. Artyści z tego kręgu przyjęli optymistyczne i sentymentalne spojrzenie na codzienną egzystencję. Twórcy wpisujący się w ten nurt używali pogodnych barw, motywów przyrodniczych, domowych. Na dziełach obrazów w stylu biedermeier widać dokładność i wierność realizmowi. Carl Spitzweg i jego reprodukcje obrazów to doskonały sposób na zaznajomienie się z malarstwem.

Dziś prace Spitzwega można oglądać między innymi w Paryżu zbiorach Luwru, Monachium oraz Londynie. W naszej ofercie znajdą Państwo wysokiej jakości reprodukcje niemieckiego malarza. Może do Twojego domu będą pasować akurat Malarz w ogrodzie czy Jugendfreunde?