Lawrence Alma-Tadema - obrazy

Produktów w kategorii: 90

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Produkty 1-15 z 90

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Produkty 1-15 z 90

  Lawrence Alma-Tadema ur. 8 stycznia 1836 w Dronrijp pod Leeuwarden, zm. 26 czerwca 1912 w Wiesbaden– holenderski malarz klasycysta, od 1870 r. na stałe mieszkający w Anglii.

Lawrence Alma-Tadema - kim był?


Jego rodzice chcieli, by został prawnikiem i zapisali go do gimnazjum w Leeuwarden. Niespodziewana choroba, według lekarzy nieuleczalna, zmieniła jego życie. Zrozpaczeni rodzice pozwolili mu zajmować się tym, co lubi, Lawrence wybrał malarstwo. Wbrew przewidywaniom lekarzy całkowicie wyzdrowiał i postanowił poświęcić się sztuce. W 1851 r. Lawrence Alma-Tadema wyjechał do Antwerpii, by studiować malarstwo na tamtejszej akademii. W 1856 r. podjął studia historyczne, a w 1859 r. stał się uczniem Hendrika Leysa i dołączył do jego studia. W 1862 r. porzucił Leysa i pracował samodzielnie, w 1870 przeniósł się na stałe do Anglii.

Lawrence Alma-Tadema i reprodukcje jego obrazów


Lawrence Alma-Tadema osiągnął znaczną popularność. Był jednym z najwybitniejszych przedstawicieli wiktoriańskiego malarstwa. Zafascynowany starożytnością malował głównie sceny rodzajowe przedstawiające antyczny świat. W 1879 stał się pełnym członkiem Royal Academy of Arts, a w 1899 otrzymał tytuł baroneta. Zmarł nagle w Wiesbaden, gdzie przebywał na leczeniu. Poznaj reprodukcje obrazów Lawrence Alma-Tadema w naszej Galerii, m.in. A coign of vantage oraz A birth Chamber, Seventeenth Century.