Amedeo Modigliani - obrazy

Produktów w kategorii: 22

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Produkty 1-15 z 22

Strona
Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Produkty 1-15 z 22

Strona

modi 

Urodzony w 1884 roku we Livorno, włoski malarz, rysowinik i rzeźbiarz o żydowskich korzeniach.

Powżne problemy zdrowotne zmusiły młodego artystę do zrezygnowania z nauki w szkole, przez co całe dnie mógł poświęcać się swojej pasji – malarstwu. Uczęstrzał na lekcje rysunku do Giovanniego Fattori'ego, jednak zawiódł się naukami starego mistrza i wyjechał do Wenecji gdzie uczył się w Szkole Aktu. W 1906 roku przeprowadził się do Francji gdzie poznał artystyczną bohemę m.in. Pabla Picassa, Juana Grisa oraz polskiego marszanda i poetę Leopolda Zborowskiego pod którego opieką pozostawał przez całe życie.

Przedstawiciel paryskiej cyganerii, mimo problemów zdrowotnych brał udział w rozpustnym życiu artystów na Montmartre. Najbardziej znany z portretów i aktów kobiet o łabędzich szyjach i delikatnych rysach. Do wielu z nich pozowała mu jego muza Jeanne Hébuterne. Podczas dość krótkiego życia (zmarł w wieku 36 lat) Modigliani wypracował unikalny styl pełen elegancji i subtelności. Za życia jego sztuka nie zyskała uznania krytyków, a jego burzliwe życie pełne alkoholu, opium i kobiet budziło wiele kontrowersji.

Do najbardziej znanych dzieł Modiglianiego należy m.in. Akt leżący, który w 2015 roku został sprzedany za ponad 170 mln USD.

W naszym sklepie znajdą Państwo reprodukcje obrazów Amedeo Modiglianiego w najlepszej cenie i jakości.