John William Waterhouse - obrazy

Produktów w kategorii: 9

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Produkty 9

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Produkty 9

 

Brytyjski malarz, obejmujący dziedzictwo prerafaelitów Johna Everetta Millaisa i Dantego Gabriela Rossettiego. Podobnie jak ci artyści, Waterhouse malował piękne kobiety w sceneriach wywodzących się z literatury i mitologii, jak widać w jego The Lady of Shalott (1888).

Inspiracje Waterhouse'a - być jak Rosetti?

Urodził się 1849 roku w Rzymie jako angielski malarz, jego rodzina przeniosła się z powrotem do Londynu w 1854 r. Waterhouse zapisał się do Royal Academy of Art, jako młody człowiek i choć początkowo studiował rzeźbę. Do 1874 r. całkowicie poświęcił się malowaniu. W drugiej połowie lat osiemdziesiątych XIX wieku prace artysty zostały wzmocnione dzięki studiom olejnym, które przeprowadził podczas plenerowych wypraw malarskich na angielską wieś i Włochy. Choć jego prace wyszły z mody na początku XX wieku, artysta nadal wystawiał przez całe życie. Jego pasją były mitologiczne tematy i rudowołose muzy. Waterhouse zmarł w 1917 roku w Londynie.

Dziś jego prace znajdują się między innymi w Londynie i Melbourne.

John William Waterhouse - mitologia i rudość

Zachęcamy też do zapoznania się z innymi dziełami z tej kategorii - może zainterresuje Cię któryś z portretów rudowłosych kobiet, muz prerafaeleitów? Zerknij chociażby na The Soul of Rose. John William Waterhouse i jego obrazy to prawdziwa sztuka. Przekonaj się sam!