Rembrandt - obrazy

Produktów w kategorii: 7

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Produkty 7

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Produkty 7

 

Rembrandt był holenderskim artystą powszechnie uznanym za jednego z największych malarzy w historii. Najbardziej znany ze złocistych przedstawień scen biblijnych, mitologicznych i ludowych, takich jak Nocna Straż (1642). Urodził się w 1606 roku w Holandii, praktykował u wielu mistrzów zanim otworzył swoje pierwsze studio w latach 1624-1625. W wieku 14 lat uczęszczał na uniwersytet w Leiden, ale ostatecznie opuścił szkołę i został uczniem malarza Jacoba van Swanenburgha.


Reprodukcje obrazów Rembrandta


Chociaż nigdy nie podróżował za granicę, studiował dzieła artystów takich jak Caravaggio czy Gerrit van Honthorst. Zanim przeprowadził się do Amsterdamu w 1631 roku, był już odnoszącym sukcesy portrecistą. Przez całe życie Rembrandt tworzył serię intymnych autoportretów, jak np. obraz Autoportret szkic i rycin, dokumentując tym własne oblicze aż do swojej śmierci.


Życiorys wybitnego malarza


W 1634 r. Rembrandt poślubił Saskię van Uylenburg. W latach 1634–1641 para miała czworo dzieci, z których troje zmarło wkrótce po urodzeniu. Saskia zmarła w 1642 r., niedługo po urodzeniu czwartego dziecka Tytusa. Rysunek Saskii, na łożu śmierci, znany jest jako jeden z jego najbardziej poruszających dzieł. Pomimo sukcesu artysta miał kłopoty finansowe z powodu długów wobec wierzycieli. Najbardziej znane prace artysty to Lekcja anatomii doktora Tulpa, Zdjęcie z krzyża czy Burza na Jeziorze Galilejskim. Zmarł w 1669 roku, a jego prace można dziś oglądać między innymi w Amsterdamie, Petersburgu, Chicago, Londynie i Nowym Jorku.

Zachęcamy też do zapoznania się z innymi dziełami z kategorii reprodukcje malarstwa.