Peter Paul Rubens - obrazy

Produktów w kategorii: 5

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Produkty 5

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Produkty 5

 Peter Paul Rubens reprodukcje, obrazy i dzieła na płótnie 

Peter Paul Rubens był flamandzkim artystą. Jest uważany za jednego z czołowych malarzy barokowych w historii sztuki. Najbardziej znany ze swoich nagich aktów osadzonych pośród wirujących kompozycji. W wieku 21 lat Rubens został uznany za mistrza, a w 1600 roku wyjechał do Włoch. Wielki wielbiciel twórczości Tycjana, był pod wpływem sztuki rzymskiej i klasycznych ideałów postaci ludzkiej.

Reprodukcje obrazów Rubensa


Rubens wrócił do Antwerpii w 1608 r., gdzie otworzył własne studio i został nadwornym malarzem arcyksięcia Alberta i arcyksiężnej Isabelli. Oprócz obrazów biblijnych Rubens tworzył także obrazy historyczne i mitologiczne.
Prace Rubensa charakteryzują się renesansową idealizacją, bujną pracą pędzla, dynamizmem, a zwłaszcza wyprofilowanymi postaciami kobiecymi. Dziś namalowane wizerunki kobiet o pełnych kształtach określane są mianem „Rubensowskich”. Jego prace miałyby wpływ na wiele pokoleń europejskich artystów.

Obrazy wybitnego malarza


Jego prace można znaleźć w prestiżowych kolekcjach publicznych i prywatnych na całym świecie, w tym w Londynie , Muzeum Prado w Madrycie, Nowym Jorku i Luwr w Paryżu.

Zachęcamy też do zapoznania się z innymi dziełami z kategorii reprodukcje malarstwa