Fala denna - Edward Hopper - reprodukcja

Dodaj produkt do ulubionych
Napisz do nas
Już od 159,00 zł
Dostępny
Kod
Ground Swell
Cena od: 159 do 299
Korzystamy z usług wiarygodnych firm kurierskich, które dbają o szybkość dostaw.
Produkt Metoda dostawy Rozmiar obrazu Przedpłata Pobranie Czas dostawy
Obrazy Kurier do 120x80 20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni
120x80 – 150x100 35.00 zł 50.00 zł
większe niż 150x100 80.00 zł  
Plakaty Kurier   20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni
Gift shop (pocztówki, magnesy, eko torby itd.) Poczta Polska   od 5zł   do 5 dni
InPost   15.00 zł   1-2 dni
Kurier   20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni

 

W przypadku zakupów przez internet możesz zwrócić swoje zamówienie w ciągu 14 dni. W regulaminie znajdują się wszystkie niezbędne informacje dotyczące zwrotów.
Produkty z naszego sklepu internetowego wykonywane są przez nas od 2009 roku na krakowskim Kazimierzu. Dbamy o najwyższą jakość wszystkiego, co opuszcza naszą pracownię. Lubimy "made in Poland"! Zapraszamy do stacjonarnej Galerii na krakowskim Kazimierzu, przy ul. Miodowej 22.

Reprodukcja obrazu Fala denna Edwarda Hoppera

Fala denna to obraz amerykańskiego malarza Edwarda Hoppera, która powstała w 1939 roku. Praca przedstawia cztery osoby na kołysanej przez fale białej łódce. Postacie wpatrzone są w pobliską boję. Fala denna Edwarda Hoppera znajdowała się w kolekcji Corcoran Gallery of Art od 1943 roku do czasu, gdy waszyngtońska National Gallery of Art ją odkupiła, co miało miejsce w 2014 roku.

Tytułowa fala denna jako zjawisko przyrodnicze to szerokie i głębokie falowanie wód oceanu. Często takie zjawiska powodowane są odległymi wichurami, czasami też powodem są zaburzenia sejsmiczne.

 

Fala denna Edward Hopper - obraz na płótnie

Fala denna Edward Hopper przedstawia grupę młodych ludzi spędzających czas w łodzi. Ta zdaje się toczyć bój z tytułową falą oceaniczną. Obraz charakteryzuje ukazane nań intensywne i jasne światło słoneczne - w kontekście innych prac artysty można wysnuć wniosek, że Hopper darzył to zjawisko sporym entuzjazmem. Ocean jest dość częstym tematem prac artysty: warto wspomnieć w tym kontekście obraz nazwany Stacja straży przybrzeżnej.

Warto jednak zwrócić uwagę na fakt, iż - pomimo jasnych, radosnych barw - na obrazach Edwarda Hoppera, które ukazują ocean, można dopatrzyć się uczucia izolacji i czyhającego poza krawędziami obrazu niebezpieczeństwa. Według kuratora National Gallery of Art, Adama Greenhalgha, obraz Fala denna Edwarda Hoppera prawdopodobnie nawiązuje do początku II wojny światowej, która miała miejsce właśnie wtedy, gdy Hopper pracował nad tym dziełem.

 

Przed przystąpieniem do pracy nad Falą denną, artysta przeprowadził szereg czynności przygotowawczych - m.in. szkiców, których cześc znajduje się obecnie w Whitney Museum of American Art. Pomiędzy szkicami a pracą, której reprodukcję można zakupić w naszej galerii, istniały niewielkie różnice, takie jak kadrowanie i poziom szczegółowości, które zostały zsyntetyzowane w końcowej pracy.

 

Świat widziany oczami Edwarda Hoppera

Obrazy na płótnie drukujemy na wysokiej jakości bawełnianym płótnie malarskim. Fotografie na płótnie naciągane są na sosnowe krosna malarskie. Każda praca ma zadrukowane boki, dzięki temu obraz można powiesić nie oprawiając go w ramę.

Więcej na temat technik druku, które stosujemy można znaleźć w zakładce Technologie.

Więcej informacji
Rodzaj produktu Obraz na płótnie
Kolorystyka obrazu Kolor
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Fala denna - Edward Hopper - reprodukcja