Mary Cassatt - obrazy

Produktów w kategorii: 4

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Produkty 4

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Produkty 4

 

Mary Cassatt to amerykańska malarka impresjonistyczna znana z prac przedstawiających matki z dziećmi, takich jak The Boating Party (1893).


Reprodukcje obrazów Mary Cassatt


Cassatt była zdeterminowaną artystką, która odniosła krytyczny i komercyjny sukces w czasach, gdy niewielu malarzy traktowano poważnie. Najbardziej znane dzieła to Mała dziewczynka w niebieskim fotelu (1878), Portret artystki (1878) i Czytanie Le Figaro (1878), to ostatnie jest portretem jej matki. Dziś jej prace znajdują się między innymi w Chicago, Paryżu, Nowym Jorku i Pittsburghu.


Kim była Mary Cassatt?


Urodziła się 1884 roku w Pensylwanii. Jako córka bogatych rodziców Mary Cassatt mogła podróżować po całej Europie. Rozpoczęła naukę malarstwa w wieku 15 lat w Pennsylvania Academy of the Fine Arts w Filadelfii, mimo że jej rodzina nie wyraziła zainteresowania jej pracą zawodową. W 1866 r. przeprowadziła się do Paryża ze swoją matką i rodziną, gdzie złożyła podanie na prywatne studia u instruktorów z ekskluzywnej École des Beaux-Arts. Większość życia spędziła w Paryżu, brała udział w licznych wczesnych wystawach sztuki impresjonistycznej i utrzymywała przyjaźń z Edgarem Degasem. Podobnie jak Edgar Degas, dzieło Cassatt nigdy nie zrywało całkowicie z tradycją, ale raczej przyswoiło niektóre cechy impresjonizmu w realistyczny styl. Artystka zmarła 14 czerwca 1926 r.

Zachęcamy też do zapoznania się z innymi dziełami z kategorii reprodukcje malarstwa.