Lovis Corinth - obrazy

Produktów w kategorii: 90

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Produkty 1-15 z 90

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Produkty 1-15 z 90

 

Lovis Corinth to niemiecki malarz i grafik związany z berlińską grupą secesyjną i najbardziej znany z portretów, krajobrazów i scen gatunkowych, które zawierają wpływy impresjonizmu i ekspresjonizmu.

Reprodukcje obrazów Lovisa Corintha


Prace Lovisa Corintha często przedstawiały wnętrza, krajobrazy i portrety. Zainspirowany pędzlem takich malarzy, jak Frans Hals i Rembrandt, Corinth namalował serię rzeźni, używając jasnego i grubego pigmentu, aby nadać zwłokom zmysłowość przypominającą tradycyjne malarstwo nagie. Jego styl stopniowo przeniósł się w stronę ekspresjonizmu, paleta stała się jaśniejsza, a farba grubsza. Jego dzieła można znaleźć między innymi w kolekcjach w Chicago, Musée d'Orsay w Paryżu, Nowym Jorku, Monachium, Londynie i Waszyngtonie.


Kim był znany malarz?


Urodził się w 1858 roku w Prusach (obecnie Gvardeysk, Rosja). Lovis Corinth studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Monachium, a później przeniósł się do Paryża, gdzie studiował u popularnego malarza Williama Adolphe Bourgereau. Zaczął malować akty kobiet w niezidealizowany, realistyczny sposób, odmienny od tradycji akademickiej. W swoich obrazach literackich przedstawiał tematy religijne, mitologiczne i historyczne z przesadnymi gestami, które drwiły z powagi akademickiej. Corinth współpracował także przy produkcjach teatralnych jako scenograf i projektant kostiumów, a od lat 90. XIX w. Tworzył ryciny, litografie i akwarele jako szkice przygotowawcze lub ilustracje książkowe.

Zachęcamy też do zapoznania się z innymi dziełami z kategorii reprodukcje malarstwa.