Nocne cienie - Edward Hopper - reprodukcja

Dodaj produkt do ulubionych
Napisz do nas
Już od 99,00 zł
Dostępny
Kod
Night_Shadows
Cena od: 99 do 219
Korzystamy z usług wiarygodnych firm kurierskich, które dbają o szybkość dostaw.
Produkt Metoda dostawy Rozmiar obrazu Przedpłata Pobranie Czas dostawy
Obrazy Kurier do 120x80 20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni
120x80 – 150x100 35.00 zł 50.00 zł
większe niż 150x100 80.00 zł  
Plakaty Kurier   20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni
Gift shop (pocztówki, magnesy, eko torby itd.) Poczta Polska   od 5zł   do 5 dni
InPost   15.00 zł   1-2 dni
Kurier   20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni

 

W przypadku zakupów przez internet możesz zwrócić swoje zamówienie w ciągu 14 dni. W regulaminie znajdują się wszystkie niezbędne informacje dotyczące zwrotów.
Produkty z naszego sklepu internetowego wykonywane są przez nas od 2009 roku na krakowskim Kazimierzu. Dbamy o najwyższą jakość wszystkiego, co opuszcza naszą pracownię. Lubimy "made in Poland"! Zapraszamy do stacjonarnej Galerii na krakowskim Kazimierzu, przy ul. Miodowej 22.

Reprodukcje obrazów online: Nocne cienie Edward Hopper

Edward Hopper to jeden z najważniejszych amerykańskich twórców XX wieku. Malarz przyszedł na świat w amerykańskiej rodzinie holenderskiego pochodzenia. Ukończył Correspondence School of Illustrating w Nowym Jorku oraz New York School of Art. Trzykrotnie udawał się w podróż do Europy. Najwięcej czasu spędził w stolicy Francji, samodzielnie studiując malarstwo. W 1908 roku osiedlił się w Nowym Jorku.

Nocne cienie to obraz, który powstał w 1921 roku. Na płótnie widać, jak samotna postać spieszy pustą ulicą miasta. Co nietypowe w twórczości Hoppera, kroczącą w ciemności ludzką postać widzimy z góry. Hopper wykonał tę i inne akwaforty na początku swojej kariery, zanim zwrócił się wyłącznie do malarstwa i rysunku w 1928 roku. Akwaforta to technika, w której kompozycja jest nacinana w metalowej płycie, a następnie drukowana tuszem na papierze. Metoda ta bardzo pasowała do stylu Hoppera, pozwalała mu bowiem użyć mocnych, czystych linii - tak, aby uwydatnić tajemnicę wybranego tematu. Owym tematem jest tu pusta, tajemnicza i mroczna ulica miasta.

 

Reprodukcje dzieł sztuki: Nocne cienie Edward Hopper

Ulica ukazana na dziele jest zwyczajna, powtarzalna, nie ma w niej nic wyjątkowego - a mimo to Hopper uczynił ją mroczną i tajemniczą, nawet groźną. Efekt ten osiągnął za sprawą mrocznych tonów i mocnych środków kompozycyjnych. Obserwujący Nocne cienie widz staje się podglądaczem, obserwującym nieświadomego przechodnia.

Kim może być postać ukazana na obrazie Hoppera? Jaki jest cel kogoś, kto przechadza się opustoszałym ulicami miasta w środku nocy? Narracja, którą można by poprowadzić na podstawie Nocnych cieni wskazuje na fakt, iż ukazana na obrazie scena wychodzi poza pojedynczy moment, jest ukazaniem chwili, której początek, koniec i cel pozostają poza wiedzą obserwatora. Wrażliwość Hoppera w takim dziele jak Nocne cienie zapowiada styl filmu noir z lat 40., z mrocznym oświetleniem i opowieściami o zbrodni, winie i zdradzie.

 

Malarstwo Hoppera w formie obrazów na ścianę - najwyższa jakość druku i doskonałe wykonanie

Obrazy na płótnie drukujemy na wysokiej jakości bawełnianym płótnie malarskim. Fotografie na płótnie naciągane są na sosnowe krosna malarskie. Każda praca ma zadrukowane boki, dzięki temu obraz można powiesić nie oprawiając go w ramę.

Więcej na temat technik druku, które stosujemy można znaleźć w zakładce Technologie.

Więcej informacji
Rodzaj produktu Obraz na płótnie
Kolorystyka obrazu Kolor
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Nocne cienie - Edward Hopper - reprodukcja