Edgar Degas - obrazy

Produktów w kategorii: 44

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Produkty 1-15 z 44

Strona
Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Produkty 1-15 z 44

Strona

Degas reprodukcje 

Ważny członek ruchu impresjonistycznego znanego z przedstawień baletnic. Podobnie jak jego rówieśnik Édouard Manet, Degas był odporny na zrównanie się z innymi członkami grupy, ponieważ jego wyrafinowany styl rysowania wyróżniał go spośród innych. Mimo tego, że zaliczany bywa do impresjonistów dążył często w kierunku realizmu i romantyzmu. Jego prace cechowały się niezwykłym ujęciem postaci w ruchu.

Reprodukcje obrazów Edgara Degasa - dlaczego koneserzy chcą je mieć?

Urodził się w 1834 r. w Paryżu, studiował u Louisa Lamothea - byłego ucznia neoklasycznego malarza Jean-Auguste-Dominque Ingres. Jego wczesne prace, przesiąknięte technikami akademickimi, często zawierały motywy antyczne. Po zakończeniu wojny francusko-pruskiej artysta wyjechał do Stanów Zjednoczonych, gdzie namalował swoje znane dzieło Kantor bawełny w Nowym Orleanie. Pod koniec lat siedemdziesiątych XIX wieku Degas doświadczył głębokiego okresu kreatywności, pracując płodnie w rzeźbie, grafice i malarstwie, pomimo swojego słabego wzroku. Przez resztę swojej kariery artysta coraz częściej używał pasteli, co pozwoliło mu pracować szybciej i sprawniej. Degas zmarł 27 września 1917 r.

Dziś jego prace znajdują się między innymi w Sankt Petersburgu, Musée d'Orsay w Paryżu, Metropolitan Museum of Art w Nowym Jorku i National Gallery w Londynie.

Zachęcamy też do zapoznania się z innymi dziełami z kategorii reprodukcje malarstwa.