Leonardo Da Vinci - obrazy

Produktów w kategorii: 10

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Produkty 10

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Produkty 10

Leonardo da Vinci reprodukcje na plótnie 

Włoski artysta uważany za jednego z największych malarzy renesansu w historii sztuki zachodniej. Oprócz umiejętności zręcznego rysowania zajmował się także inżynierią, anatomią, architekturą i kartografią. Dwa z jego najbardziej znanych dzieł Ostatnia wieczerza (1495–1498) i Mona Lisa (1503–1517), są jednymi z najbardziej reprodukowanych obrazów, jakie kiedykolwiek powstały, oba pokazują wyjątkową zdolność Da Vinci do konstruowania skomplikowanych przestrzeni obrazkowych i rejestrowania ludzkich emocji.

Urodził się 1452 roku We włoskim Vinci, stąd pochodzi jego przydomek – Vinci. W młodości otrzymał wykształcenie matematyczne i łacinę, a także interesował się geologia i mechanizmy lotu. W 1466 praktykował u artysty Andrei del Verrochio, którego warsztaty obejmowały także młodego Sandro Botticelli i Pietro Perugino. W wieku 20 lat Da Vinci wstąpił do Gildii Świętego Łukasza i zaczął produkować dzieła przedstawiające anioły, Dziewicę Maryję i inne tematy biblijne. Przez całe życie pozostawał zapalonym wynalazcą, Da Vinci wykonał szczegółowe szkice dla helikopterów latających maszyn i innych pojazdów, jednocześnie zdobywając długą listę wielbicieli i patronów, w tym Medyceuszy, papieża Leona X i króla Francji Franciszka I. Osiągnąwszy powszechne uznanie za życia, zmarł w 1519 roku podczas pracy w komisji dla Franciszka I w Amboise we Francji w wieku 67 lat.

Reprodukcje obrazów Leonarda Da Vinci - dlaczego koneserzy chcą je mieć?

W 2017 r. Dzieło Da Vinci Zbawiciel Świata (1490–1519) sprzedano za 450,3 milionów dolarów, mimo zastrzeżeń co do jego oryginalności złamał poprzedni rekord 181,2 mln ustalony przez Pablo Picasso Les Femmes d'Alger (1955) w 2015 r.

W Polsce przede wszystkim znane i cenione jest dzieło Dama z gronostajem, ze względu na to, że, jest jedyną pracą artysty, jaka znajduje się w polskich zbiorach. Do czasów dzisiejszych przetrwało najprawdopodobniej 15 jego obrazów. Prace artysty można znaleźć w głównych muzeach na całym świecie, w tym w Luwrze w Paryżu, Petersburgu, we Florencji, Londynie.

Zachęcamy też do zapoznania się z innymi dziełami z kategorii reprodukcje malarstwa.