Polska Szkoła Plakatu

Produktów w kategorii: 271

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Produkty 1-15 z 271

Zobacz jako Siatka Lista
Ustaw kierunek malejący
na stronę

Produkty 1-15 z 271

Nie ma takiej drugiej dziedziny sztuki, w której Polacy zdobyli tak ogromne międzynarodowe uznanie. Polska Szkoła Plakatu, która powstała w latach 60. XX wieku to podróż przez tematy polityczne, społeczne i kulturalne wyrażone w graficznej formie. Amerykański reżyser Martin Scorsese w brytyjskim czasopiśmie "The Guardian" zauważył, że polscy plakaciści z niezwykłą bystrością zawierali w swoich dziełach przekaz filmowy.
Od początków istnienia Polskiej Szkoły Plakatu minęło już ponad pół wieku a najsłynniejsze polskie plakaty osiągają w sprzedaży zawrotne sumy. Ich walory estetyczne bez wątpienia zasługują na miano sztuki na wysokim poziomie, dlatego nie dziwi fakt, że niektóre z nich zostały przedstawione w formie artystycznych pocztówek. 
 
W naszej kolekcji pocztówek z polskimi plakatami znajdziecie prace Wiktora Górki, Waldemara Świerzego czy Jacka Staniszewskiego.  W ostatnich czasach kartki pocztowe Ryszarda Kai (które powstały jako mniejsza wersja projektów jego plakatów) stały się symbolem polskich miast, wsi i całych regionów. Jednym z najsłynniejszych jego projektów jest plakat Tatry, który w swojej graficznej formie nawiązuje do górskich szczytów. Ryszard Kaja przedstawił w kolekcji Polska niezwykły obraz naszego kraju. Kartki pocztowe z miastami, rzekami, łańcuchami górskimi i całymi regionami mogą być piękną dekoracją do domu, zarówno w formie plakatu jak i pocztówki. 
 
Kiedyś żeby kupić pocztówkę udawaliśmy się na pocztę. Teraz można kupić kartki pocztowe przez internet. A dodatkowo jeśli chcesz, możemy nadać ją w Twoim imieniu do bliskiej Ci osoby. Wystarczy napisać w komentarzu Twoją wiadomość i wybrać znaczek #zostańblisko za 5zł a my zajmiemy się resztą.