Stanisław Wyspiański – Portret Kazimierza Lewandowskiego

Dodaj produkt do ulubionych
Napisz do nas
Już od 143,00 zł
Dostępny
Kod
REP_S_WYS_010
Cena od: 143 do 419
Korzystamy z usług wiarygodnych firm kurierskich, które dbają o szybkość dostaw.
Produkt Metoda dostawy Rozmiar obrazu Przedpłata Pobranie Czas dostawy
Obrazy Kurier do 120x80 20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni
120x80 – 150x100 35.00 zł 50.00 zł
większe niż 150x100 80.00 zł  
Plakaty Kurier   20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni
Gift shop (pocztówki, magnesy, eko torby itd.) Poczta Polska   od 5zł   do 5 dni
InPost   15.00 zł   1-2 dni
Kurier   20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni

 

W przypadku zakupów przez internet możesz zwrócić swoje zamówienie w ciągu 14 dni. W regulaminie znajdują się wszystkie niezbędne informacje dotyczące zwrotów.
Produkty z naszego sklepu internetowego wykonywane są przez nas od 2009 roku na krakowskim Kazimierzu. Dbamy o najwyższą jakość wszystkiego, co opuszcza naszą pracownię. Lubimy "made in Poland"! Zapraszamy do stacjonarnej Galerii na krakowskim Kazimierzu, przy ul. Miodowej 22.

Reprodukcja obrazu Portret Kazimierza Lewandowskiego Stanisława Wyspiańskiego

Stanisław Wyspiański, polski artysta przełomu XIX i XX wieku. Dramatopisarz, poeta, a przede wszystkim malarz. Swoje dzieła tworzył w krakowskiej pracowni, z której rozpościerał się widok na Kopiec Kościuszki. Mimo posługiwania się wieloma różnymi formami plastycznymi, najchętniej malował pastelami, które uznawane są za jego znak rozpoznawczy. Być może działo się tak ze względu na łatwość i szybkie tempo pracy, ale warto pamiętać, że w czasie nauki malarstwa, Wyspiański odkrył, że jest uczulony na farby olejne. Jako twórca uwielbiający obrazować swoje najbliższe otoczenie, Stanisław Wyspiański często tworzył portrety swoich znajomych. Jeden z nich, Portret Kazimierza Lewandowskiego stworzył w roku 1898. Inne dzieła Wyspiańskiego przedstawiające znajomych artysty dostępne w Galerii to: Portret Józefa Mehoffera, a także Portret Władysławy Ordon-Sosnowskiej w roli Krasawicy w „Bolesławie Śmiałym”.

 

Interpretacja obrazu Wyspiańskiego - Portret Kazimierza Lewandowskiego

Obraz Portret Kazimierza Lewandowskiego powstał w roku 1898 i przedstawia postać polskiego poety, pisarza oraz dramaturga Kazimierza Lewandowskiego. Twórca ten lubił przebywać w środowisku krakowskiej cyganerii. Uchwycona na obrazie postać jest pewna siebie, patrzy się wprost na odbiorcę. Ze względu na status społeczny ubrana jest elegancko, ma na sobie płaszcz, a na głowie cylinder. Sylwetka Kazimierza Lewandowskiego ułożona jest w wygodnej dla niego pozie, widać, że jako model czuje się bardzo swobodnie. Twarz Lewandowskiego wyraża pewność siebie, może nawet z odrobiną arogancji. Reprodukcja Portretu Kazimierza Lewandowskiego autorstwa Stanisława Wyspiańskiego nada każdemu wnętrzu odrobiny ciepła oraz elegancji. Sprawdzi się dobrze jako obraz do salonu, jak i jadalni, czy kuchni.

 

Malarstwo Wyspiańskiego w formie obrazów na ścianę - najwyższa jakość druku i doskonałe wykonanie

Stanisław Wyspiański Portret Kazimierza Lewandowskiego – reprodukcja dzieła wykonana została metodą druku na wysokiej jakości płótnie malarskim. Następnie obraz naciągnięto na sosnowy blejtram, a płótno pokryte zostało przyjaznym dla środowiska laminatem, który chroni dzieło przed szkodliwym działaniem promieni UV. Dzięki zadrukowanym bokom każda reprodukcja obrazu gotowa jest od razu do powieszenia.

Więcej informacji
Rodzaj produktu Obraz na płótnie
Kolorystyka obrazu Kolor
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Stanisław Wyspiański – Portret Kazimierza Lewandowskiego