Stanisław Wyspiański – Apollo

Dodaj produkt do ulubionych
Napisz do nas
Już od 311,00 zł
Dostępny
Kod
REP_S_WYS_006
Cena od: 311 do 840
Korzystamy z usług wiarygodnych firm kurierskich, które dbają o szybkość dostaw.
Produkt Metoda dostawy Rozmiar obrazu Przedpłata Pobranie Czas dostawy
Obrazy Kurier do 120x80 20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni
120x80 – 150x100 35.00 zł 50.00 zł
większe niż 150x100 80.00 zł  
Plakaty Kurier   20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni
Gift shop (pocztówki, magnesy, eko torby itd.) Poczta Polska   od 5zł   do 5 dni
InPost   15.00 zł   1-2 dni
Kurier   20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni

 

W przypadku zakupów przez internet możesz zwrócić swoje zamówienie w ciągu 14 dni. W regulaminie znajdują się wszystkie niezbędne informacje dotyczące zwrotów.
Produkty z naszego sklepu internetowego wykonywane są przez nas od 2009 roku na krakowskim Kazimierzu. Dbamy o najwyższą jakość wszystkiego, co opuszcza naszą pracownię. Lubimy "made in Poland"! Zapraszamy do stacjonarnej Galerii na krakowskim Kazimierzu, przy ul. Miodowej 22.

Reprodukcja obrazu Apollo Stanisława Wyspiańskiego

Stanisław Wyspiański urodził się w roku 1869 w Krakowie, gdzie żył, a także tworzył. Był wybitnym polskim malarzem, poetą, a także dramatopisarzem. W swojej krakowskiej pracowni z widokiem na Kopiec Kościuszki kreował dzieła dla własnej satysfakcji, ale także często malował na zamówienie. W 1904 roku namalował pastelami projekt witraża, obraz Apollo, który powstał na zlecenie doktora Juliana Nowaka. Następnie w roku 1946, 39 lat po śmierci Stanisława Wyspiańskiego, dzieło to stało się witrażem w oknie Domu Towarzystwa Lekarskiego w Krakowie. Oprócz projektu witrażu Stanisław Wyspiański dla tego miejsca zaprojektował także polichromie, posadzki, balustrady, a nawet meble i żyrandole. Inne projekty Stanisława Wyspiańskiego, które z czasem stały się witrażami, dostępne w Galerii to: Boże Narodzenie oraz Madonna z Dzieciątkiem.

Motywy malarskie w obrazie Wyspiańskiego Apollo

Obraz Apollo Wyspiańskiego przedstawia boga symbolizującego Słońce. Postać ta jest skrępowana, przywiązana do liry, która wyraźnie przytłacza go swoim ciężarem. Na reprodukcji wokół Apolla znajdują się inne planety z układu słonecznego: Saturn, Jowisz, Mars, Merkury, Ziemia, Luna oraz Wenus. Takie przedstawienie układu słonecznego wraz ze skrępowanym Słońcem stanowi odwołanie do odkrycia Mikołaja Kopernika, który „zatrzymał” Słońce, a ruszył Ziemię. Kolorystyka obrazu utrzymana jest przede wszystkim w niebieskich barwach, postaci natomiast podkreślone są żółtą barwą, która wspaniale komponuje się z dominującymi odcieniami niebieskości. Reprodukcja Apollo Stanisława Wyspiańskiego doskonale będzie wyglądać we wnętrzach osób zainteresowanych kosmosem, a także mitologią. Oprócz tego będzie to ciekawa dekoracja do niebieskiego wnętrza. Zakupić ją powinni wielbiciele błękitów, które ochłodzą nieco pomieszczenie, nadając mu spokojnego charakteru.

Malarstwo Wyspiańskiego w formie obrazów na ścianę — najwyższa jakość druku i doskonałe wykonanie

Witraż Apollo Wyspiańskiego – reprodukcja dzieła wykonana jest metodą druku na wysokiej jakości płótnie malarskim. Następnie obraz naciągany jest na sosnowy blejtram i pokrywany przyjaznym dla środowiska laminatem, który chroni go przed szkodliwym działaniem promieni UV. Każda reprodukcja ma zadrukowywane boki, dzięki czemu nie potrzebuje dodatkowej ramy i od razu gotowa jest do powieszenia na ścianę.

Więcej na temat technik druku, które stosujemy, można znaleźć w zakładce Technologie.

Więcej informacji
Rodzaj produktu Obraz na płótnie
Kolorystyka obrazu Kolor
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Stanisław Wyspiański – Apollo