Planty o świcie Stanisław Wyspiański - reprodukcja obrazu

Dodaj produkt do ulubionych
Napisz do nas
Już od 251,00 zł
Dostępny
Kod
REP_S_WYS_007
Cena od: 251 do 647
Korzystamy z usług wiarygodnych firm kurierskich, które dbają o szybkość dostaw.
Produkt Metoda dostawy Rozmiar obrazu Przedpłata Pobranie Czas dostawy
Obrazy Kurier do 120x80 20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni
120x80 – 150x100 35.00 zł 50.00 zł
większe niż 150x100 80.00 zł  
Plakaty Kurier   20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni
Gift shop (pocztówki, magnesy, eko torby itd.) Poczta Polska   od 5zł   do 5 dni
InPost   15.00 zł   1-2 dni
Kurier   20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni

 

W przypadku zakupów przez internet możesz zwrócić swoje zamówienie w ciągu 14 dni. W regulaminie znajdują się wszystkie niezbędne informacje dotyczące zwrotów.
Produkty z naszego sklepu internetowego wykonywane są przez nas od 2009 roku na krakowskim Kazimierzu. Dbamy o najwyższą jakość wszystkiego, co opuszcza naszą pracownię. Lubimy "made in Poland"! Zapraszamy do stacjonarnej Galerii na krakowskim Kazimierzu, przy ul. Miodowej 22.

Reprodukcja obrazu Planty o świcie Stanisława Wyspiańskiego

Stanisław Wyspiański urodził się w Krakowie w 1869 roku. Był dramaturgiem, poetą, malarzem – jedno z jego dzieł to właśnie Planty o świcie – grafikiem i architektem. Jako poeta Wyspiański związany był z dramatem symbolicznym, natomiast jako malarz – z malarstwem dekoracyjnym.
Pierwsze znane dzieła artysty związane ze sztuką plastyczną to rysunki. Jednymi z pierwszych jego prac wykonanych tą techniką to między innymi jego autoportret z 1890 roku oraz szkice nawiązujące do tego, co ujrzał w trakcie podróży po kraju i Europie. Faktem jest jednak, że po okresie rysunku Wyspiański przywiązał się do wykonywania obrazów pastelami, które stosował do przedstawiania postaci ludzkich – innych artystów, przyjaciół, a wreszcie i swoją rodzinę. Część jego prac jest jednak wykonana inną metodą – oleju na płótnie. Wyspiański Planty o świcie stworzył właśnie w ten sposób w 1894 roku. Drugi, starszy tytuł tego dzieła to Poranek pod Wawelem.

Planty o świcie – opis obrazu musi rozpocząć się od samej interpretacji tytułu. Ten bowiem wskazuje na to, że odbiorca ma się skupić na opustoszałych uliczkach krakowskich Plant, na czujnie strzeżących pieszych drzewach górujących nad ścieżką. Drugi tytuł – Poranek pod Wawelem – ma, zdaje się, kierować uwagę odbiorcy w głąb dzieła, na spowitą mgłą sylwetkę zamku majestatycznie górującego nad Plantami.

Planty o świcie - opis obrazu

Stanisław Wyspiański Planty o świcie – rekonstrukcja obrazu nadrukowana jest na wysokiej jakości płótno i pokryta laminatem, który chroni dzieło przed działaniem promieni UV. Rogi płótna naciągniętego na blejtram z naturalnego surowca również są zadrukowywane – tak, by obraz był od razu gotowy do powieszenia na ścianie.

Więcej na temat techniki druku znajdą Państwo w zakładce Technologie.

Sprawdź również pozostałe obrazy Wyspiańskiego dostępne w LueLue!

Więcej informacji
Rodzaj produktu Obraz na płótnie
Kolorystyka obrazu Kolor
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Planty o świcie Stanisław Wyspiański - reprodukcja obrazu