Macierzyństwo Stanisław Wyspiański - reprodukcja obrazu

Dodaj produkt do ulubionych
Napisz do nas
Już od 107,00 zł
Dostępny
Kod
REP_S_WYS_008
Cena od: 107 do 443
Korzystamy z usług wiarygodnych firm kurierskich, które dbają o szybkość dostaw.
Produkt Metoda dostawy Rozmiar obrazu Przedpłata Pobranie Czas dostawy
Obrazy Kurier do 120x80 20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni
120x80 – 150x100 35.00 zł 50.00 zł
większe niż 150x100 80.00 zł  
Plakaty Kurier   20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni
Gift shop (pocztówki, magnesy, eko torby itd.) Poczta Polska   od 5zł   do 5 dni
InPost   15.00 zł   1-2 dni
Kurier   20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni

 

W przypadku zakupów przez internet możesz zwrócić swoje zamówienie w ciągu 14 dni. W regulaminie znajdują się wszystkie niezbędne informacje dotyczące zwrotów.
Produkty z naszego sklepu internetowego wykonywane są przez nas od 2009 roku na krakowskim Kazimierzu. Dbamy o najwyższą jakość wszystkiego, co opuszcza naszą pracownię. Lubimy "made in Poland"! Zapraszamy do stacjonarnej Galerii na krakowskim Kazimierzu, przy ul. Miodowej 22.

Macierzyństwo obraz przedstawiający rodzinę Wyspiańskiego!

Stanisław Wyspiański należy do grona najwybitniejszych przedstawicieli okresu Młodej Polski. Nurt o tej nazwie rozwijał się w polskiej sztuce na przełomie XIX i XX wieku, a jego najważniejszym ośrodkiem był Kraków. Macierzyństwo – obraz powstał w 1905 roku i wykonano go w technice pastelu na kartonie.

Macierzyństwo obraz przedstawia cztery postacie tworzące zwartą grupę, która przesunięta jest delikatnie w lewo w stosunku do środka osi obrazu. W centrum widać postać kobiety – to Teodora, żona malarza. Kobieta karmi najmłodszego syna, Stasia. Obok kobiety znajdują się też dwie dziewczynki – tak naprawdę obie postacie to portret dziesięcioletniej wówczas córki Wyspiańskich, Helenki. Obraz Macierzyństwo Wyspiański stworzył, powtarzając swoją o trzy lata młodszą pracę, którą namalował, gdy syn malarza miał zaledwie rok.

Macierzyństwo Stanisław Wyspiański — interpretacja obrazu

Macierzyństwo Stanisław Wyspiański – obraz ma bardzo intymny charakter i można go zinterpretować jako wyraz miłości i czułości malarza wobec jego rodziny. Niemożliwe do zidentyfikowania tło oraz powtórzona postać Helenki odbierają jednak scenie realizm, stanowiąc podpowiedź dla odbiorcy, iż celem artysty było stworzenie bardziej uniwersalnego, symbolicznego znaczenia. Postać Teodory z małym synem przywodzi na myśl wizerunek Matki Boskiej Karmiącej. W tym przypadku Teodora jest zatem nie tu więc nie tylko ukochaną żoną, ale i uosobieniem naturalnej witalności, symbolem macierzyństwa, a więc źródła wszelkiego życia.

Więcej na temat techniki druku znajdą Państwo w zakładce Technologie.

Sprawdź również pozostałe reprodukcje Stanisława Wyspiańskiego dostępne w Galerii LueLue. Zapraszamy!

Więcej informacji
Rodzaj produktu Obraz na płótnie
Kolorystyka obrazu Kolor
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Macierzyństwo Stanisław Wyspiański - reprodukcja obrazu