Fryz Beethovena - Gustav Klimt - reprodukcja

Dodaj produkt do ulubionych
Napisz do nas
311,00 zł
Dostępny
Kod
bethoven
Korzystamy z usług wiarygodnych firm kurierskich, które dbają o szybkość dostaw.
Produkt Metoda dostawy Rozmiar obrazu Przedpłata Pobranie Czas dostawy
Obrazy Kurier do 120x80 20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni
120x80 – 150x100 35.00 zł 50.00 zł
większe niż 150x100 80.00 zł  
Plakaty Kurier   20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni
Gift shop (pocztówki, magnesy, eko torby itd.) Poczta Polska   od 5zł   do 5 dni
InPost   15.00 zł   1-2 dni
Kurier   20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni

 

W przypadku zakupów przez internet możesz zwrócić swoje zamówienie w ciągu 14 dni. W regulaminie znajdują się wszystkie niezbędne informacje dotyczące zwrotów.
Produkty z naszego sklepu internetowego wykonywane są przez nas od 2009 roku na krakowskim Kazimierzu. Dbamy o najwyższą jakość wszystkiego, co opuszcza naszą pracownię. Lubimy "made in Poland"! Zapraszamy do stacjonarnej Galerii na krakowskim Kazimierzu, przy ul. Miodowej 22.

Gustav Klimt był austriackim malarzem i symbolistą. Reprezentował secesję oraz wiedeński modernizm. W 1897 wspólnie z innymi artystami założył Stowarzyszenie Artystów Austriackich, którego członkami byli wybitni architekci, malarze i rzeźbiarze.

Reprodukcja Gustav Klimt The Beethoven Freize

Fryz Beethovena został przedstawiony podczas wystawy w Secesji Wiedeńskiej w 1902. Najwięcej uwagi zwrócił pomnik Ludwiga van Beethovena Klingera, co przeszkodziło w zdobywaniu rozgłosu dla obrazu. Autor zastosował wiele nietypowych przedmiotów do stworzenia tego dzieła. Oprócz farby można tam znaleźć srebra i złocenia, fragmenty luster, gwoździ i guzików. 

Gustav Klimt: Fryz Beethovena – opis obrazu

Dzieło odnosi się do IX Symfonii Beethovena i składa z trzech części, a każda z nich znajduje się na innej ścianie oraz nosi inny tytuł. Złączone opowiadają historię, o tym jak „Tęsknota za szczęściem” napotyka „Wrogie siły”, ale na szczęście ma to szczęśliwe zakończenie, które zwieńczone jest “Odą do radości”. 

W katalogu wystawy w Secesji Wiedeńskiej można było znaleźć sformułowania, że Fryz wyraża nadzieje i pragnienia całej ludzkości oraz pokazuje, że sztuka prowadzi „do idealnego królestwa czystych przyjemności, czystego szczęścia i czystej miłości”. Pomimo kunsztowności tego dzieła, mało kto słyszał na tej wystawie o takim nazwisku jak Klimt. Fryz Beethovena na początku nie cieszył się zatem uznaniem czy popularnością. Przez kilkadziesiąt lat nikt go nie widział, natomiast w roku 1986 stał się dostępny dla koneserów malarstwa. Reprodukcja obrazu Fryz Beethovena jest dostępna w galerii.

Inne obrazy Klimta reprodukcje dostępne w naszej ofercie to na przykład obraz Drzewo życia, Gustav Klimt Pocałunek i wiele innych - sprawdź!

Więcej informacji
Szerokość 120
Wysokość 80
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Fryz Beethovena - Gustav Klimt - reprodukcja