Dama z łasiczką Leonardo Da Vinci - reprodukcja

Dodaj produkt do ulubionych
Napisz do nas
219,00 zł
Dostępny
Kod
damazlasiczka
Korzystamy z usług wiarygodnych firm kurierskich, które dbają o szybkość dostaw.
Produkt Metoda dostawy Rozmiar obrazu Przedpłata Pobranie Czas dostawy
Obrazy Kurier do 120x80 20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni
120x80 – 150x100 35.00 zł 50.00 zł
większe niż 150x100 80.00 zł  
Plakaty Kurier   20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni
Gift shop (pocztówki, magnesy, eko torby itd.) Poczta Polska   od 5zł   do 5 dni
InPost   15.00 zł   1-2 dni
Kurier   20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni

 

W przypadku zakupów przez internet możesz zwrócić swoje zamówienie w ciągu 14 dni. W regulaminie znajdują się wszystkie niezbędne informacje dotyczące zwrotów.
Produkty z naszego sklepu internetowego wykonywane są przez nas od 2009 roku na krakowskim Kazimierzu. Dbamy o najwyższą jakość wszystkiego, co opuszcza naszą pracownię. Lubimy "made in Poland"! Zapraszamy do stacjonarnej Galerii na krakowskim Kazimierzu, przy ul. Miodowej 22.

Reprodukcja obrazu Dama z łasiczką

Obraz Dama z łasiczką, znany również pod nazwą Dama z gronostajem, to dzieło namalowane przez włoskiego mistrza Leonarda da Vinci. Pracę datuje się na około 1489 rok. Obraz wykonany był w technice olejnej, z użyciem tempery, na desce orzechowej. Damą ukazaną przez Leonarda jest Cecylia Gallerani, kochanka księcia Ludwika Sforzy. Obraz znajduje się dziś w zbiorach Muzeum Książąt Czartoryskich w Krakowie i jest jedynym dziełem Leonarda da Vinci, które jest dostępne dla oglądających w Polsce. Dama z łasiczką – reprodukcja jest zatem wspaniałym pomysłem na prezent.

Opis obrazu dama z łasiczką Leonarda da Vinci

Opis obrazu – Dama z łasiczką stanowiła dużą niewiadomą w czasie, w którym Czartoryscy nabyli obraz. Nieznana była zarówno historia dzieła, jak i widocznej na nim modelki. Obecność zwierzęcia uznano po prostu na dekoracyjny element obrazu, dopiero analiza ikonografii w XX wieku pozwoliła ustalić najbardziej prawdopodobną interpretację obrazu, który namalował Leonardo da Vinci. Dama z łasiczką trzyma zwierzę nazywane gronostajem, którego funkcja wcale nie jest tak błaha jak tylko pełnienie roli dekoracji. Grecka nazwa zwierzęcia (galé) zawiera się w nazwisku Gallerani – nawiązuje więc do samej postaci modelki ukazanej na obrazie. Zwierzę może też być odczytywane jako symbol Ludwika Sforzy, który był przez sobie współczesnych nazywany „Ermellino”, czyli właśnie „gronostaj”, w nawiązaniu do prestiżowego Orderu Gronostaja.

W czasie portretowania Cecylii prowadzono już ustalenia związane z małżeństwem Ludwika z księżną Bari i Mediolanu, Beatrice d’Este – malarz nie mógł zatem ukazać Cecylii i księcia splecionych w miłosnym uścisku. W tym celu Leonardo zamieścił na obrazie zwierzę, które miało symbolizować emocjonalny związek modelki i Ludwika. Artysta umieścił zwierzę tak, by zakrywało brzemienność kobiety – Cecylia nosiła wówczas syna Ludwika.

Reprodukcja obrazu Dama z łasiczką dostępna w galerii jest wykonana metodą druku na płótnie malarskim, naciągniętym na sosnowy blejtram.

Więcej na temat techniki druku znajdą Państwo w zakładce Technologie.

Zobacz także inne reprodukcje obrazów Leonarda da Vinci dostępne w naszej ofercie.

Więcej informacji
Szerokość 60
Wysokość 90
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Dama z łasiczką Leonardo Da Vinci - reprodukcja