Pole pszenicy z cyprysami Vincent Van Gogh - reprodukcja

Dodaj produkt do ulubionych
Napisz do nas
263,00 zł
Dostępny
Kod
Cypresses
Korzystamy z usług wiarygodnych firm kurierskich, które dbają o szybkość dostaw.
Produkt Metoda dostawy Rozmiar obrazu Przedpłata Pobranie Czas dostawy
Obrazy Kurier do 120x80 20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni
120x80 – 150x100 35.00 zł 50.00 zł
większe niż 150x100 80.00 zł  
Plakaty Kurier   20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni
Gift shop (pocztówki, magnesy, eko torby itd.) Poczta Polska   od 5zł   do 5 dni
InPost   15.00 zł   1-2 dni
Kurier   20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni

 

W przypadku zakupów przez internet możesz zwrócić swoje zamówienie w ciągu 14 dni. W regulaminie znajdują się wszystkie niezbędne informacje dotyczące zwrotów.
Produkty z naszego sklepu internetowego wykonywane są przez nas od 2009 roku na krakowskim Kazimierzu. Dbamy o najwyższą jakość wszystkiego, co opuszcza naszą pracownię. Lubimy "made in Poland"! Zapraszamy do stacjonarnej Galerii na krakowskim Kazimierzu, przy ul. Miodowej 22.

Obraz Pole pszenicy z cyprysami Van Gogh'a

Pole pszenicy z cyprysami to dzieło powstałe w 1889 roku, wykonane techniką oleju na płótnie. Vincent van Gogh namalował trzy niemalże identyczne obrazy w tym samym roku – pierwsza wersja znajduje się w Metropolitan Museum of Art Nowym Jorku, druga w National Gallery Londynie, a trzecia wchodzi w skład prywatnej kolekcji. Zanim jednak powstały trzy wspomniane dzieła, artysta przygotował rysunek o tym samym tytule w czerwcu 1889 roku. Pierwowzór dzieł wykonany był czarną kredą i piórem i można go zobaczyć na żywo w Muzeum Vincenta van Gogha w Amsterdamie.

Vincent Van Gogh Pole pszenicy z cyprysami - opis obrazu

Obrazy ukazują pole dojrzewającej pszenicy, z widocznymi po prawej stronie obrazu cyprysami. Vincent van Gogh Pole pszenicy z cyprysami ukazał jako poziomy układ barwnych plam – charakterystycznych dla twórczości malarza. Na pierwszym planie zdecydowanie dominuje kolor żółty, dopiero w dalszej części obrazu przenikają się zieleń i błękit. Malarz stosował długie i skręcone pociągnięcia pędzla – dzięki temu barwy widoczne na obrazie zdają się wibrować. Rozedrgana kompozycja miała najprawdopodobniej oddawać targające artystą sprzeczne emocje – od lęku przed chorobą, po nadzieję na wyzdrowienie.

Obraz Van Gogh'a Pole pszenicy z cyprysami powstał w czasie, w którym holenderski malarz postimpresjonistyczny przebywał w szpitalu psychiatrycznym, na rok przed jego śmiercią w 1890 roku. Van Gogh znajdował się wówczas w złym stanie psychicznym spowodowanym przez chorobę psychiczną oraz niezrozumieniem, z jakim spotykała się jego twórczość.

Inne słynne obrazy Van Gogha są dostępne w naszej Galerii. Sprawdź i zamów dzieła malarza! 

Więcej informacji
Szerokość 80
Wysokość 60
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Pole pszenicy z cyprysami Vincent Van Gogh - reprodukcja