Nocna kawiarnia Vincent Van Gogh - reprodukcja

Dodaj produkt do ulubionych
Napisz do nas
329,00 zł
Dostępny
Kod
NightCafe
Korzystamy z usług wiarygodnych firm kurierskich, które dbają o szybkość dostaw.
Produkt Metoda dostawy Rozmiar obrazu Przedpłata Pobranie Czas dostawy
Obrazy Kurier do 120x80 20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni
120x80 – 150x100 35.00 zł 50.00 zł
większe niż 150x100 80.00 zł  
Plakaty Kurier   20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni
Gift shop (pocztówki, magnesy, eko torby itd.) Poczta Polska   od 5zł   do 5 dni
InPost   15.00 zł   1-2 dni
Kurier   20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni

 

W przypadku zakupów przez internet możesz zwrócić swoje zamówienie w ciągu 14 dni. W regulaminie znajdują się wszystkie niezbędne informacje dotyczące zwrotów.
Produkty z naszego sklepu internetowego wykonywane są przez nas od 2009 roku na krakowskim Kazimierzu. Dbamy o najwyższą jakość wszystkiego, co opuszcza naszą pracownię. Lubimy "made in Poland"! Zapraszamy do stacjonarnej Galerii na krakowskim Kazimierzu, przy ul. Miodowej 22.

Nocna kawiarnia to obraz Vincenta van Gogha. Artysta stworzył go we wrześniu 1888 roku, podczas swojego pobytu w miejscowości Arles we Francji. Obraz namalowano techniką oleju na płótnie, ale w tym samym czasie powstała również druga wersja – wykonana akwarelami.

Opis obrazu Nocna kawiarnia Vincenta van Gogha

Oryginalny, francuski tytuł dzieła brzmi: Le Café de nuit. Uważa się, że uwieczniona na obrazie kawiarnia znajdowała się tuż pod mieszkaniem, w którym mieszkał van Gogh. Lokal prowadzony był przez małżeństwo Ginoux. Właścicielka kawiarni pozowała Van Goghowi i Gauguinowi w 1888 roku do ich serii obrazów noszących tytuł Arlezjanka.

Obraz Nocna kawiarnia van Gogh przedstawia wnętrze kawiarni. Wgłębi obrazu widoczne są drzwi wejściowe oraz korytarz. Przy stolikach siedzi kilku klientów, a pośrodku kawiarni, stojący przy stole bilardowym kelner patrzy wprost w kierunku obserwatora obrazu. Van Gogh użył mocnych, żywych i kontrastujących ze sobą kolorów. Farbę nałożono na płótno grubymi warstwami, a perspektywa obrazu wyznaczona jest poprzez linie wyznaczające podłogę.

Nocna kawiarnia van Gogh - reprodukcja na wysokiej jakości płótnie malarskim

Vincent van Gogh Nocna kawiarnia to obraz wywołujący uczucie smutku. Z płótna bije poczucie osamotnienia. Dzieło jest dziś uznawane za jedno z najsłynniejszych dzieł francuskiego malarza. Nasycone emocjami arcydzieło można dziś podziwiać w Galerii Sztuki Uniwersytetu Vale’a w USA.

Inne znane obrazy van Gogha, które można dostać w naszej Galerii to Taras kawiarni w nocy, Pejzaż wieczorny ze wschodzącym księżycem i wiele innych. Sprawdź!

 

Więcej informacji
Szerokość 80
Wysokość 60
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Nocna kawiarnia Vincent Van Gogh - reprodukcja