Stanisław Wyspiański – Madonna z dzieciątkiem - Caritas

Dodaj produkt do ulubionych
Napisz do nas
Już od 323,00 zł
Dostępny
Kod
REP_S_WYS_013
Cena od: 323 do 840
Korzystamy z usług wiarygodnych firm kurierskich, które dbają o szybkość dostaw.
Produkt Metoda dostawy Rozmiar obrazu Przedpłata Pobranie Czas dostawy
Obrazy Kurier do 120x80 20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni
120x80 – 150x100 35.00 zł 50.00 zł
większe niż 150x100 80.00 zł  
Plakaty Kurier   20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni
Gift shop (pocztówki, magnesy, eko torby itd.) Poczta Polska   od 5zł   do 5 dni
InPost   15.00 zł   1-2 dni
Kurier   20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni

 

W przypadku zakupów przez internet możesz zwrócić swoje zamówienie w ciągu 14 dni. W regulaminie znajdują się wszystkie niezbędne informacje dotyczące zwrotów.
Produkty z naszego sklepu internetowego wykonywane są przez nas od 2009 roku na krakowskim Kazimierzu. Dbamy o najwyższą jakość wszystkiego, co opuszcza naszą pracownię. Lubimy "made in Poland"! Zapraszamy do stacjonarnej Galerii na krakowskim Kazimierzu, przy ul. Miodowej 22.

Reprodukcja obrazu Madonna z Dzieciątkiem Stanisława Wyspiańskiego

Stanisław Wyspiański, znakomity polski artysta, żyjący w latach 1869-1907. Znany głównie ze swojej poezji, dramatów oraz malarstwa. Malował dla siebie, na zamówienie, a także na potrzeby społeczności lokalnych. Często brał udział w inicjatywach tworzenia dekoracji do świątyń i miejsc ważnych dla mieszkańców. Kilkakrotnie podejmował się malowania motywu karmiącej matki, zarówno w pracach sakralnych, jak i tych malowanych wyłącznie dla przyjemności. Być może temat ten był ważny dla Stanisława Wyspiańskiego z tego względu, że sam przedwcześnie stracił matkę i na obrazach chciał uchwycić, jak ta miłość jest ważna i jak nierozerwalną więź tworzy. W roku 1904 stworzył obraz Madonna z Dzieciątkiem, zwany inaczej Caritas. Dzieło to było projektem witraża do jednej z lwowskich świątyń. Inne przykłady prac Stanisława Wyspiańskiego pokazujące motyw karmiącej matki dostępne w Galerii to: Macierzyństwo oraz Macierzyństwo II.

Interpretacja obrazu Wyspiańskiego Madonna z Dzieciątkiem

Obraz Madonna z Dzieciątkiem to projekt witraża do katedry lwowskiej wykonany pastelami w roku 1904. Jego inna nazwa to Caritas. Na obrazie zobaczyć można Matkę Boską przedstawioną jako zwyczajna prosta kobieta z ludu. Trzyma na rękach małe Dzieciątko, które karmi piersią. Kobieta trzyma maleństwo z czułością, wyraźnie chce je przed czymś ochronić. Dzieciątko natomiast owinięte jest jedynie w białą szatę i fragment szaty swojej mamy. Dziecko wyraźnie tuli się do Matki Boskiej. Z obrazu wyraźnie płynie przekaz o matczynej miłości. Obraz ten sprawdzi się we wnętrzach chłodnych, które potrzebują nieco ciepła i więcej barw. Reprodukcja tego dzieła Stanisława Wyspiańskiego doskonale będzie wyglądać w salonie i przypominać o największym darze, jaki człowiek otrzymał – miłości.

Malarstwo Wyspiańskiego w formie obrazów na ścianę - najwyższa jakość druku i doskonałe wykonanie

Stanisław Wyspiański Madonna z Dzieciątkiem – reprodukcja obrazu wykonana jest przy pomocy metody druku na wysokiej jakości płótnie malarskim, naciągniętym na sosnowy blejtram. Oprócz tego płótno reprodukcji pokryte jest przyjaznym dla środowiska laminatem, które chroni obraz przed szkodliwym działaniem promieni UV. Boki dzieła są zadrukowane, co powoduje, że reprodukcja obrazu na płótnie od razu gotowa jest do powieszenia na ścianie.

Więcej informacji
Rodzaj produktu Obraz na płótnie
Kolorystyka obrazu Kolor
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Stanisław Wyspiański – Madonna z dzieciątkiem - Caritas