Stanisław Wyspiański – Macierzyństwo II

Dodaj produkt do ulubionych
Napisz do nas
Już od 119,00 zł
Dostępny
Kod
REP_S_WYS_032
Cena od: 119 do 349
Korzystamy z usług wiarygodnych firm kurierskich, które dbają o szybkość dostaw.
Produkt Metoda dostawy Rozmiar obrazu Przedpłata Pobranie Czas dostawy
Obrazy Kurier do 120x80 20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni
120x80 – 150x100 35.00 zł 50.00 zł
większe niż 150x100 80.00 zł  
Plakaty Kurier   20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni
Gift shop (pocztówki, magnesy, eko torby itd.) Poczta Polska   od 5zł   do 5 dni
InPost   15.00 zł   1-2 dni
Kurier   20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni

 

W przypadku zakupów przez internet możesz zwrócić swoje zamówienie w ciągu 14 dni. W regulaminie znajdują się wszystkie niezbędne informacje dotyczące zwrotów.
Produkty z naszego sklepu internetowego wykonywane są przez nas od 2009 roku na krakowskim Kazimierzu. Dbamy o najwyższą jakość wszystkiego, co opuszcza naszą pracownię. Lubimy "made in Poland"! Zapraszamy do stacjonarnej Galerii na krakowskim Kazimierzu, przy ul. Miodowej 22.

Reprodukcja obrazu Macierzyństwo II Stanisława Wyspiańskiego

Polska pochwalić się może wieloma znakomitymi twórcami. Jednym z takich artystów był także Stanisław Wyspiański. Wsławił się on swoimi dramatami, poezją a także wspaniałymi obrazami. Żył i tworzył w Krakowie, gdzie miał swoją pracownię z widokiem na Kopiec Kościuszki. Mimo dużej popularności i uznania dla kunsztu dzieł Wyspiańskiego, cenił on sobie bardzo życie rodzinne. I właśnie ono było często tematyką jego prac. Przykładami takich dzieł są z pewnością oba obrazy o tytule MacierzyństwoMotywy malarskie w Macierzyństwie Wyspiańskiego

Obraz Macierzyństwo II został namalowany w roku 1902. Przedstawia on żonę Stanisława Wyspiańskiego, Teodorę, karmiącą ich małego, rocznego synka Stasia. Kobieta ubrana jest w granatowy, rozpinany sweter, dzięki któremu łatwiej jej nakarmić syna. Malutki Staś natomiast ma na sobie niebieskie wdzianko, które zapobiega wychłodzeniu niemowlaka. Teodora spogląda na syna z matczyną troską. Dla Wyspiańskiego obraz ten miał szczególne znaczenie - wyrażał jego poczucie bezpieczeństwa, to, co daje mu szczęście. Być może stało się tak, iż sam przedwcześnie stracił matkę i chciał zadbać, by jego syn miał wszystko to, czego samemu Wyspiańskiemu brakowało. Warto też wspomnieć, że dokładnie te same postaci zostały przemalowane przez artystę w 1905 roku na nowy obraz, na którym także pojawiła się dwukrotnie postać córeczki Stanisława Wyspiańskiego, Helenki. Reprodukcja obrazu Macierzyństwo II autorstwa Stanisława Wyspiańskiego będzie stanowić doskonałą dekorację wnętrza salonu lub sypialni. Scena przedstawiona na obrazie nada pomieszczeniu delikatności i wprowadzi swobodny, naturalny klimat.

 

Malarstwo Wyspiańskiego w formie obrazów na ścianę - najwyższa jakość druku i doskonałe wykonanie

Stanisław Wyspiański Macierzyństwo – reprodukcja tego obrazu została stworzona techniką druku na wysokiej klasy płótnie, które zabezpieczone zostało również specjalnym laminatem, który chroni dzieło przed szkodliwym działaniem promieni UV. Każda z prac dostępna w Galerii naciągnięta jest na sosnowy blejtram a jej rogi zostają zadrukowane, by obraz natychmiast można było zawiesić na ścianie.

 

Więcej informacji
Rodzaj produktu Obraz na płótnie
Kolorystyka obrazu Kolor
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Stanisław Wyspiański – Macierzyństwo II