Stanisław Wyspiański – Boże narodzenie

Dodaj produkt do ulubionych
Napisz do nas
Już od 131,00 zł
Dostępny
Kod
REP_S_WYS_016
Cena od: 131 do 347
Korzystamy z usług wiarygodnych firm kurierskich, które dbają o szybkość dostaw.
Produkt Metoda dostawy Rozmiar obrazu Przedpłata Pobranie Czas dostawy
Obrazy Kurier do 120x80 20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni
120x80 – 150x100 35.00 zł 50.00 zł
większe niż 150x100 80.00 zł  
Plakaty Kurier   20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni
Gift shop (pocztówki, magnesy, eko torby itd.) Poczta Polska   od 5zł   do 5 dni
InPost   15.00 zł   1-2 dni
Kurier   20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni

 

W przypadku zakupów przez internet możesz zwrócić swoje zamówienie w ciągu 14 dni. W regulaminie znajdują się wszystkie niezbędne informacje dotyczące zwrotów.
Produkty z naszego sklepu internetowego wykonywane są przez nas od 2009 roku na krakowskim Kazimierzu. Dbamy o najwyższą jakość wszystkiego, co opuszcza naszą pracownię. Lubimy "made in Poland"! Zapraszamy do stacjonarnej Galerii na krakowskim Kazimierzu, przy ul. Miodowej 22.

Reprodukcja obrazu Boże Narodzenie Stanisława Wyspiańskiego

Stanisław Wyspiański to ceniony polski dramatopisarz, poeta oraz malarz. Urodził się w roku 1869 w Krakowie. Tam właśnie tworzył swoje dzieła w pracowni, z której rozciągał się widok na Kopiec Kościuszki. Wyspiański tworzył obrazy przedstawiające różne motywy, wiele z nich dotyczyły rodziny. Artysta chętnie malował sceny religijne, które zdobiły potem okna świątyń. Jedną z takich prac jest Boże Narodzenie, które powstało we współpracy z Józefem Mehofferem, przyjacielem Stanisława Wyspiańskiego, z którym dzielił swoją pracownię. Inne obrazy Stanisława Wyspiańskiego o religijnej tematyce dostępne w naszym sklepie internetowym to Madonna z Dzieciątkiem, a także Madonna z Dzieciątkiem III.

 

Opis obrazu Wyspiańskiego Boże Narodzenie

Obraz Boże Narodzenie to projekt witraża do kościoła Mariackiego w Krakowie wykonany we współpracy z Józefem Mehofferem za pomocą akwareli w roku 1891. Dzieło przedstawia Świętą Rodzinę chwilę po narodzinach Jezusa. Postacie zgromadzone są w stajence, a nad nimi świeci Gwiazda Betlejemska. Nad głowami Maryi i małego Jezuska widoczne są aureole. Józef patrzy na Jezusa z dumą, podpiera głowę ręką, jest szczęśliwy, Jezus spogląda na Matkę, natomiast Maryja pogrążona jest w modlitwie. Ramę dzieła stanowią ozdobne kolumny w zielono-złotym kolorze. W tle zobaczyć można konstrukcję ubogiej stajenki, w której przyszedł na świat Jezus oraz niebieskie przestrzenie, które symbolizują niebo. Reprodukcja obrazu Boże Narodzenie autorstwa Stanisława Wyspiańskiego oraz Józefa Mehoffera doskonale będzie wyglądać w salonie, gdzie ociepli wnętrze i nada mu wyjątkowego charakteru.

 

Malarstwo Wyspiańskiego w formie obrazów na ścianę - najwyższa jakość druku i doskonałe wykonanie

Stanisław Wyspiański Boże Narodzenie – reprodukcja obrazu wykonana jest na wysokiej jakości płótnie malarskim metodą druku. Wszystkie dzieła naciągnięte są na sosnowy blejtram i zabezpieczone przyjaznym dla środowiska laminatem, który chroni płótno przed szkodliwym działaniem promieni UV. Reprodukcje obrazów na płótnie mają zadrukowane boki, dzięki czemu od razu gotowe są do powieszenia na ścianie.

 

Więcej informacji
Rodzaj produktu Obraz na płótnie
Kolorystyka obrazu Kolor
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Stanisław Wyspiański – Boże narodzenie