Portret żony w serdaku Stanisław Wyspiański - reprodukcja

Dodaj produkt do ulubionych
Napisz do nas
Już od 251,00 zł
Dostępny
Kod
REP_S_WYS_025
Cena od: 251 do 551
Korzystamy z usług wiarygodnych firm kurierskich, które dbają o szybkość dostaw.
Produkt Metoda dostawy Rozmiar obrazu Przedpłata Pobranie Czas dostawy
Obrazy Kurier do 120x80 20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni
120x80 – 150x100 35.00 zł 50.00 zł
większe niż 150x100 80.00 zł  
Plakaty Kurier   20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni
Gift shop (pocztówki, magnesy, eko torby itd.) Poczta Polska   od 5zł   do 5 dni
InPost   15.00 zł   1-2 dni
Kurier   20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni

 

W przypadku zakupów przez internet możesz zwrócić swoje zamówienie w ciągu 14 dni. W regulaminie znajdują się wszystkie niezbędne informacje dotyczące zwrotów.
Produkty z naszego sklepu internetowego wykonywane są przez nas od 2009 roku na krakowskim Kazimierzu. Dbamy o najwyższą jakość wszystkiego, co opuszcza naszą pracownię. Lubimy "made in Poland"! Zapraszamy do stacjonarnej Galerii na krakowskim Kazimierzu, przy ul. Miodowej 22.

Reprodukcja obrazu Portret żony w serdaku Stanisława Wyspiańskiego

Stanisław Wyspiański, polski poeta, dramatopisarz, a także malarz. Żył i tworzył w stolicy Małopolski, Krakowie. Kiedy wykształcony malarz postanowił związać się z chłopką Teodorą Pytko, jego decyzja wzbudziła duże zdziwienie, a wręcz kontrowersje. Nie było wiadomo, czy była to kwestia mody, czy może Wyspiański naprawdę zakochał się w Teodorze. Ale gdy ta dała mu trójkę dzieci było pewne, że rodzina ta będzie pełna miłości a dzieci będą w centrum uwagi. Mimo tego, że żona Wyspiańskiego nie uchodziła za piękność, jej mąż często uwieczniał ją w swoich dziełach. Jednym z nich jest praca Portret żony w serdaku, który został namalowany w roku 1902. Innym obrazem dostępnym w naszej internetowej galerii z reprodukcjami malarzy, gdzie zobaczyć można żonę Stanisława Wyspiańskiego jest Macierzyństwo.

 

Opis obrazu Portret żony w serdaku Wyspiańskiego

Obraz Portret żony w serdaku powstał w roku 1902. Przedstawia on żonę Stanisława Wyspiańskiego, Teodorę Teofilę Pytko. Kobieta wydaje się być dość dużej postury, na twarzy ma rumieńce. Jej włosy spięte są do góry, jej wzrok wbity jest w wykonującego jej portret męża. Teodora ubrana jest w ciepłą kamizelkę, która najczęściej zrobiona była z kożucha, tak zwany serdak w kolorze zielonym. Jej ręce spoczywają na udach, jednak są złączone, co może świadczyć o stresie, jakim dla kobiety jest pozowanie. Pod serdakiem Teodora ma tradycyjny, krakowski strój, co pokazuje jej przywiązanie do miejsca, w którym żyła. Reprodukcja obrazu Portret żony w serdaku autorstwa Stanisława Wyspiańskiego doskonale będzie wyglądał jako obraz do salonu, któremu nada ciepły, domowy charakter.

 

Malarstwo Wyspiańskiego w formie obrazów na ścianę - najwyższa jakość druku i doskonałe wykonanie

Stanisław Wyspiański Portret żony w serdaku – reprodukcja tego portretu wykonana jest za pomocą metody druku. Obraz drukowany jest na wysokiej jakości płótnie malarskim, które zabezpieczone jest dodatkowo specjalnym laminatem, który chroni dzieło przed możliwym szkodliwym działaniem promieni UV. Ponadto każda reprodukcja naciągnięta jest na blejtram zrobiony z sosnowego drewna, a boki obrazu również są zadrukowane, co pozwala powiesić obraz na ścianie od razu po jego otrzymaniu.

 

Więcej informacji
Rodzaj produktu Obraz na płótnie
Kolorystyka obrazu Kolor
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Portret żony w serdaku Stanisław Wyspiański - reprodukcja