Stanisław Wyspiański – Śpiący Mietek

Dodaj produkt do ulubionych
Napisz do nas
Już od 99,00 zł
Dostępny
Kod
REP_S_WYS_017
Cena od: 99 do 439
Korzystamy z usług wiarygodnych firm kurierskich, które dbają o szybkość dostaw.
Produkt Metoda dostawy Rozmiar obrazu Przedpłata Pobranie Czas dostawy
Obrazy Kurier do 120x80 20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni
120x80 – 150x100 35.00 zł 50.00 zł
większe niż 150x100 80.00 zł  
Plakaty Kurier   20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni
Gift shop (pocztówki, magnesy, eko torby itd.) Poczta Polska   od 5zł   do 5 dni
InPost   15.00 zł   1-2 dni
Kurier   20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni

 

W przypadku zakupów przez internet możesz zwrócić swoje zamówienie w ciągu 14 dni. W regulaminie znajdują się wszystkie niezbędne informacje dotyczące zwrotów.
Produkty z naszego sklepu internetowego wykonywane są przez nas od 2009 roku na krakowskim Kazimierzu. Dbamy o najwyższą jakość wszystkiego, co opuszcza naszą pracownię. Lubimy "made in Poland"! Zapraszamy do stacjonarnej Galerii na krakowskim Kazimierzu, przy ul. Miodowej 22.

Reprodukcja obrazu Śpiący Mietek Stanisława Wyspiańskiego

Stanisław Wyspiański to znany na świecie polski malarz oraz dramatopisarz. Żył i tworzył swoje dzieła w Krakowie, gdzie urodził się w roku 1869. Jego prace mimo upływu lat nadal są inspiracją i zachwycają odbiorców z całego świata. Na swoich obrazach Stanisław Wyspiański często pokazywał otaczający go świat, w tym także życie rodzinne. Chętnie malował obrazy, gdzie główną rolę odgrywały jego dzieci. Jednym z takich dzieł jest namalowany w 1904 roku za pomocą pasteli portret jego syna zatytułowany Śpiący Mietek, który zobaczyć można w Muzeum Sztuki w Łodzi. Inne obrazy przedstawiające dzieci Stanisława Wyspiańskiego dostępne w Galerii to Helenka i Portret Mietka.

 

Stanisław Wyspiański – replika obrazu Śpiący Mietek

Obraz Śpiący Mietek wykonany jest techniką malarską i rysunkową stosowaną w sztuce europejskiej od końca XV wieku. Pastel, bo to o nim mowa, to mieszanina pigmentu, kredy i gumy, która przed zaschnięciem ma konsystencję przypominającą ciasto. Śpiący Mietek to obraz z charakterystycznymi cechami stylu secesyjnego – jednolitymi planami kolorystycznymi i wpisanymi w nie wyraźnymi konturami, których nie da się przeoczyć. Powstanie obrazu Śpiący Mietek datowane jest na rok 1904.


Na obrazie widać śpiącego, małego chłopca. Śpiący Mietek – opis obrazu Stanisława Wyspiańskiego powinien podkreślać fakt, że wykorzystanie w pracy pasteli oddało delikatność ukazanego na obrazie dziecka. Zastosowana przez artystę technika pozwoliła odtworzyć naturalne kolory i ich świeżość.
Śpiący Staś czy Dziewczynka z wazonem i kwiatami to tylko niektóre z prac przedstawiających dzieci, które wykonał Stanisław Wyspiański. 

Na podstawie bibliografii Stanisława Wyspiańskiego z całą pewnością możemy stwierdzić, że namalowany obraz pokazuje synka artysty. Śpiący Mietek, jak wskazuje tytuł, podobnie jak wspomniane prace przedstawiają dzieci artysty – w tym przypadku jest to syn malarza, Mieczysław Wyspiański, urodzony w 1899 roku. Dziecko ma spokojny wyraz twarzy, nawet lekko się uśmiecha. Głowa dziecka spoczywa na wyciągniętej na poduszce ręce. To, co przykuwa wzrok odbiorcy to wyraziste kolory, po lewej stronie duża czerwona plama, po prawej stronie granatowa, którą tworzy piżamka chłopca. W centralnym punkcie obrazu widoczna jest żółta plama, która symbolizuje przebijające się do pomieszczenia światło wschodzącego już słońca. Reprodukcja obrazu Śpiący Mietek autorstwa Stanisława Wyspiańskiego doskonale sprawdzi się w sypialni lub pokoju dziecięcym. Każde spojrzenie na obraz sprawia, że człowiek się uspokaja i wycisza, warto więc zakupić to dzieło i móc zachwycać się nim codziennie.

 

Sposób wykonania obrazu Śpiący Mietek


Śpiący Mietek Stanisław Wyspiański – reprodukcja obrazu wykonana jest metodą druku na wysokiej jakości płótnie malarskim, które następnie naciągane jest na sosnowy blejtram. Praca pokryta jest bezpiecznym dla środowiska laminatem, który chroni obraz przed szkodliwym działaniem promieniowania UV.

Więcej na temat techniki druku znajdą Państwo w zakładce Technologie.

Sprawdź także plakaty na ścianę oraz obrazy z martwą naturą.

Więcej informacji
Rodzaj produktu Obraz na płótnie
Kolorystyka obrazu Kolor
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Stanisław Wyspiański – Śpiący Mietek