Stanisław Wyspiański – Śpiący Mietek

Już od 79,00 zł
Dostępny
Kod
REP_S_WYS_017
Cena od: 79 do 439

Stanisław Wyspiański – replika obrazu Śpiący Mietek

Obraz Śpiący Mietek wykonany jest techniką malarską i rysunkową stosowaną w sztuce europejskiej od końca XV wieku. Pastel, bo to o nim mowa, to mieszanina pigmentu, kredy i gumy, która przed zaschnięciem ma konsystencję przypominającą ciasto. Śpiący Mietek to obraz z charakterystycznymi cechami stylu secesyjnego – jednolitymi planami kolorystycznymi i wpisanymi w nie wyraźnymi konturami, których nie da się przeoczyć. Powstanie obrazu Śpiący Mietek datowane jest na rok 1904.
Na obrazie widać śpiącego, małego chłopca. Śpiący Mietek – opis obrazu Stanisława Wyspiańskiego powinien podkreślać fakt, że wykorzystanie w pracy pasteli oddało delikatność ukazanego na obrazie dziecka. Zastosowana przez artystę technika pozwoliła odtworzyć naturalne kolory i ich świeżość.
Śpiący Staś czy Dziewczynka z wazonem i kwiatami to tylko niektóre z prac przedstawiających dzieci, które wykonał Stanisław Wyspiański. Śpiący Mietek, jak wskazuje tytuł, podobnie jak wspomniane prace przedstawiają dzieci artysty – w tym przypadku jest to syn malarza, Mieczysław Wyspiański, urodzony w 1899 roku.

Sposób wykonania obrazu Śpiący Mietek


Śpiący Mietek Stanisław Wyspiański – reprodukcja obrazu wykonana jest metodą druku na wysokiej jakości płótnie malarskim, które następnie naciągane jest na sosnowy blejtram. Praca pokryta jest bezpiecznym dla środowiska laminatem, który chroni obraz przed szkodliwym działaniem promieniowania UV.

Więcej na temat techniki druku znajdą Państwo w zakładce Technologie.

Sprawdź także plakaty na ścianę oraz obrazy z martwą naturą.

Więcej informacji
Rodzaj produktu Obraz na płótnie
Kolorystyka obrazu Kolor
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Stanisław Wyspiański – Śpiący Mietek