Helenka z wazonem i kwiatami Stanisław Wyspiański - reprodukcja

Dodaj produkt do ulubionych
Napisz do nas
Już od 251,00 zł
Dostępny
Kod
REP_S_WYS_020
Cena od: 251 do 419
Korzystamy z usług wiarygodnych firm kurierskich, które dbają o szybkość dostaw.
Produkt Metoda dostawy Rozmiar obrazu Przedpłata Pobranie Czas dostawy
Obrazy Kurier do 120x80 20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni
120x80 – 150x100 35.00 zł 50.00 zł
większe niż 150x100 80.00 zł  
Plakaty Kurier   20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni
Gift shop (pocztówki, magnesy, eko torby itd.) Poczta Polska   od 5zł   do 5 dni
InPost   15.00 zł   1-2 dni
Kurier   20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni

 

W przypadku zakupów przez internet możesz zwrócić swoje zamówienie w ciągu 14 dni. W regulaminie znajdują się wszystkie niezbędne informacje dotyczące zwrotów.
Produkty z naszego sklepu internetowego wykonywane są przez nas od 2009 roku na krakowskim Kazimierzu. Dbamy o najwyższą jakość wszystkiego, co opuszcza naszą pracownię. Lubimy "made in Poland"! Zapraszamy do stacjonarnej Galerii na krakowskim Kazimierzu, przy ul. Miodowej 22.

Stanisław Wyspiański Helenka z wazonem i kwiatami

Helenka z wazonem to portret siedmioletniej córki artysty. Dzieło Stanisława Wyspiańskiego powstałe w 1902 roku wchodzi w skład zbiorów Muzeum Narodowego w Krakowie. Oryginał został stworzony techniką rysowania pastelem na papierze. W prawym dolnym rogu pracy można dostrzec rok ukończenia obrazu i inicjały artysty.

Helenka z wazonem i kwiatami – opis obrazu musi uwzględnić samą postać dziewczynki. Ta nie jest przedstawiona jako psocące dziecko – wręcz przeciwnie, na obrazie jawi się jako spokojna, zamyślona lub skupiona na wazonie obserwatorka. Wydaje się być całkowicie pochłonięta swoimi myślami. Zdaje się zatem, że tak widział ją wówczas sam Stanisław Wyspiański. Helenka z wazonem to obraz, na którym artysta zastosował przekątną płaszczyznę – przeciął ją obraz ciemnego, błyszczącego blatu stołu, w którym odbija się postać dziewczynki i wazonu. Historycy sztuki mówią o jeszcze jednym wydźwięku obrazu Helenka z wazonem. Opis zgodny z tą wersją musiałby zawierać wątek próby uchwycenia przez malarza portretu psychologicznego dziecka.

Motywy malarskie na obrazie Helenka z wazonem Wyspiańskiego

Obraz Helenka z wazonem i kwiatami nazywany inaczej Studium dziecka namalowany został w roku 1902. Reprodukcja przedstawia córkę Stanisława Wyspiańskiego, Helenkę. Dziewczynka na obrazie ukazana jest w bardzo naturalny, dziewczęcy sposób. Ma długie, włosy w kolorze ciemnego blondu, ubrana jest w kwiecistą koszulę, jedną ręką podpiera podbródek, a drugą dotyka glinianego różowego wazonu, w którym stoją niebieskie kwiaty bzu. Helenka wydaje się być bardzo skupiona, z zainteresowaniem przygląda się wazonowi z kwiatami, co pokazuje dziecięcą ciekawość świata. Stanisław Wyspiański tym obrazem udowodnił swój kunszt, stosując przekątną płaszczyznę, w której widoczne jest odbicie dziewczynki i wazonu. Ciemny blat stołu dodatkowo stanowi kontrast do siedzącej przy nim dziewczynki. Obraz ten dobrze będzie wyglądał w salonie lub pokoju dziecięcym. Reprodukcja obrazu Helenka z wazonem i kwiatami nada delikatności i ciepła nawet najchłodniejszemu wnętrzu.

Stanisław Wyspiański Helenka z wazonem reprodukcja obrazu dostępna w galerii nadrukowana jest na wysokiej jakości płótnie naciągniętym na sosnowy blejtram. Materiał następnie pokrywany jest laminatem, który chroni pracę przed szkodliwym działaniem promieni UV. Reprodukcje malarstwa mistrzów to zawsze dobry pomysł na dekorację wnętrza – reprodukcja obrazu Helenka z wazonem również świetnie sprawdzi się w tej roli!

Reprodukcja obrazu Helenka z wazonem i kwiatami Stanisława Wyspiańskiego

Stanisław Wyspiański to ceniony na świecie polski poeta, dramatopisarz oraz malarz. Żył w Krakowie, gdzie miał także swoją pracownię, z której rozpościerał się wspaniały widok na Kopiec Kościuszki. W swoich dziełach ukazywał otaczający go świat. Często pokazywał sceny, które miały miejsce w jego domu. Nie dziwi zatem fakt, że głównymi bohaterami tych dzieł były jego dzieci. Jednym z takich obrazów jest namalowany 1902 roku obraz Helenka z wazonem i kwiatami, który pokazuje ciekawość świata, jaką można zobaczyć u dzieci. Inne dzieła Stanisława Wyspiańskiego przedstawiające jego dzieci, które dostępne są w Galerii to: Portret Mietka, a także Główka Helenki.

Malarstwo Wyspiańskiego w formie obrazów na ścianę — najwyższa jakość druku i doskonałe wykonanie

Więcej na temat techniki druku znajdą Państwo w zakładce Technologie.

Sprawdź także naszą ofertę na inne reprodukcje Stanisława Wyspiańskiego. Zapraszamy!

Więcej informacji
Rodzaj produktu Obraz na płótnie
Kolorystyka obrazu Kolor
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Helenka z wazonem i kwiatami Stanisław Wyspiański - reprodukcja