Stanisław Wyspiański – Portret Marii Pareńskiej

Dodaj produkt do ulubionych
Napisz do nas
Już od 209,00 zł
Dostępny
Kod
REP_S_WYS_019
Cena od: 209 do 349
Korzystamy z usług wiarygodnych firm kurierskich, które dbają o szybkość dostaw.
Produkt Metoda dostawy Rozmiar obrazu Przedpłata Pobranie Czas dostawy
Obrazy Kurier do 120x80 20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni
120x80 – 150x100 35.00 zł 50.00 zł
większe niż 150x100 80.00 zł  
Plakaty Kurier   20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni
Gift shop (pocztówki, magnesy, eko torby itd.) Poczta Polska   od 5zł   do 5 dni
InPost   15.00 zł   1-2 dni
Kurier   20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni

 

W przypadku zakupów przez internet możesz zwrócić swoje zamówienie w ciągu 14 dni. W regulaminie znajdują się wszystkie niezbędne informacje dotyczące zwrotów.
Produkty z naszego sklepu internetowego wykonywane są przez nas od 2009 roku na krakowskim Kazimierzu. Dbamy o najwyższą jakość wszystkiego, co opuszcza naszą pracownię. Lubimy "made in Poland"! Zapraszamy do stacjonarnej Galerii na krakowskim Kazimierzu, przy ul. Miodowej 22.

Reprodukcja obrazu Portret Marii Pareńskiej Stanisława Wyspiańskiego

Stanisław Wyspiański – ceniony krakowski artysta. Znany ze swoich dramatów, poezji oraz malarstwa. Przez wiele lat tworzył znakomite dzieła, które do dnia dzisiejszego zachwycają nawet najbardziej wymagających krytyków sztuki. Stanisław Wyspiański miał wielu znajomych wśród krakowskiej śmietanki towarzyskiej. Zaprzyjaźniony był między innymi z rodziną Pareńskich, która chętnie zamawiała u niego obrazy. Wyspiański wielokrotnie malował córki państwa Pareńskich: Elizę, Marynę oraz Zofię. Jednym z takich obrazów jest Portret Marii Pareńskiej stworzony w roku 1902. Mimo zachowania się obrazu do dnia dzisiejszego, nadal nie jest pewne, czy na obrazie faktycznie znajduje się Maryna, czy może jej siostra, Eliza. Inny obraz Stanisława Wyspiańskiego dostępny w naszej Galerii, przedstawiający siostry Pareńskie to Portret podwójny Elizy Pareńskiej.

 

Opis obrazu Portret Marii Pareńskiej Stanisława Wyspiańskiego

Obraz Portret Marii Pareńskiej namalowany został w 1902 roku. Znajduje się on w zbiorach Muzeum Narodowego we Wrocławiu. Dzieło to przedstawia jedną z córek państwa Pareńskich, Marynę, która uwieczniona została na roślinnym, wyrazistym tle łodyg i liści chryzantem. Dziewczyna ma mętny, znużony wzrok, nie patrzy na malującego ją artystę. Ubrana jest w delikatną, zwiewną różową sukienkę, która komponuje się z roślinnym tłem dzieła. Co ciekawe, od wielu lat trwa dyskusja, czy na obrazie na pewno uwieczniona została Maryna, czy może jej siostra – Eliza. Choć uznaje się, że jest to portret Maryny, rodzina Pareńskich utrzymuje, że Stanisław Wyspiański po raz kolejny namalował Elizę. Dzieło to znakomicie udekoruje wnętrze salonu, a także sypialni. Reprodukcja obrazu Portret Marii Pareńskiej nada pomieszczeniom delikatności oraz nietuzinkowego charakteru.

 

Malarstwo Wyspiańskiego w formie obrazów na ścianę - najwyższa jakość druku i doskonałe wykonanie

Stanisław Wyspiański Portret Marii Pareńskiej – reprodukcja tego dzieła wykonana została metodą druku na wysokiej jakości płótnie malarskim, naciągniętym na sosnowy blejtram. Oprócz tego płótno zabezpieczono specjalnym laminatem, który chroni obraz przed działaniem promieni UV. Boki reprodukcji zostały zadrukowane, dzięki czemu obraz od razu gotowy jest do powieszenia na ścianie.

 

Więcej informacji
Rodzaj produktu Obraz na płótnie
Kolorystyka obrazu Kolor
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Stanisław Wyspiański – Portret Marii Pareńskiej