Stanisław Wyspiański – Bratki

Dodaj produkt do ulubionych
Napisz do nas
Już od 107,00 zł
Dostępny
Kod
REP_S_WYS_031
Cena od: 107 do 287
Korzystamy z usług wiarygodnych firm kurierskich, które dbają o szybkość dostaw.
Produkt Metoda dostawy Rozmiar obrazu Przedpłata Pobranie Czas dostawy
Obrazy Kurier do 120x80 20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni
120x80 – 150x100 35.00 zł 50.00 zł
większe niż 150x100 80.00 zł  
Plakaty Kurier   20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni
Gift shop (pocztówki, magnesy, eko torby itd.) Poczta Polska   od 5zł   do 5 dni
InPost   15.00 zł   1-2 dni
Kurier   20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni

 

W przypadku zakupów przez internet możesz zwrócić swoje zamówienie w ciągu 14 dni. W regulaminie znajdują się wszystkie niezbędne informacje dotyczące zwrotów.
Produkty z naszego sklepu internetowego wykonywane są przez nas od 2009 roku na krakowskim Kazimierzu. Dbamy o najwyższą jakość wszystkiego, co opuszcza naszą pracownię. Lubimy "made in Poland"! Zapraszamy do stacjonarnej Galerii na krakowskim Kazimierzu, przy ul. Miodowej 22.

Reprodukcja fragmentu polichromii Bratki Stanisława Wyspiańskiego

Jednym z najznamienitszych artystów w dziejach Polski był z pewnością Stanisław Wyspiański, który żył i tworzył w Krakowie w latach 1869-1907. W swojej pracowni stworzył kilkadziesiąt niezapomnianych dzieł, które podziwiać możemy w muzeach po dzień dzisiejszy. Wyspiański malował zarówno dla potrzeb klientów, którzy zamawiali u niego prace, jak i dla wyższych celów, jakim było niewątpliwie tworzenie dekoracji zdobiących świątynie. Jednak tworząc sakralne zdobienia robił to przede wszystkim dla własnej satysfakcji, o czym pisał w liście do swojego przyjaciela Lucjana Rydla w roku 1894. Jednym z sakralnych dzieł stworzonych były bratki Stanisława Wyspiańskiego, znajdujące się w kościele Franciszkanów w Krakowie. Inne obrazy Stanisława Wyspiańskiego z motywem roślinnym dostępne w Galerii to Okładka dramatu Wesele.

Opis obrazu Bratki Wyspiańskiego

Bratki obraz to fragment polichromii, która znajduje się w kościele Franciszkanów w Krakowie. Reprodukcja przedstawia kwiaty wraz z ich zielonymi łodygami na tle beżowo-niebieskiej mozaiki. Namalowane kwiaty to bratki, w dwóch odmianach. Pierwsza wersja kwiatu ma żółto-czerwone pąki, a druga beżowo-fioletowe. Po raz kolejny Stanisław Wyspiański w swoim dziele zastosował motyw roślinny, który często wykorzystywał w polichromiach. Rośliny przedstawione na polichromii miały przypominać ogród, beztroskie miejsce - metaforę raju, gdzie każdy chciałby być. Reprodukcja obrazu Bratki autorstwa Stanisława Wyspiańskiego kwiaty doskonale wpasuje się do wnętrz, którym potrzeba powiewu świeżości. Kwiaty przypominają o wspaniałym czasie wiosny, gdzie wszystko budzi się do życia. Dzieło to ociepli pomieszczenia, nada im delikatności a zarazem niepowtarzalnego charakteru.

Malarstwo Wyspiańskiego w formie obrazów na ścianę - najwyższa jakość druku i doskonałe wykonanie

Stanisław Wyspiański Kwiaty Bratki – ta reprodukcja została stworzona techniką druku na wysokiej klasy płótnie, które dodatkowo zabezpieczone jest przyjaznym dla środowiska laminatem. W ten sposób obraz chroniony jest przed szkodliwym działaniem promieni UV. Każdy obraz dostępny w Galerii nawinięty jest na blejtram zrobiony z sosnowego drewna. Oprócz tego boki reprodukcji zadrukowano, co pozwala na natychmiastowe powieszenie dzieła na ścianie.

Więcej informacji
Rodzaj produktu Obraz na płótnie
Kolorystyka obrazu Kolor
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Stanisław Wyspiański – Bratki