Madonna z Dzieciątkiem Caritas - Stanisław Wyspiański – reprodukcja obrazu

Dodaj produkt do ulubionych
Napisz do nas
Już od 149,00 zł
Dostępny
Kod
REP_S_WYS_034
Cena od: 149 do 339
Korzystamy z usług wiarygodnych firm kurierskich, które dbają o szybkość dostaw.
Produkt Metoda dostawy Rozmiar obrazu Przedpłata Pobranie Czas dostawy
Obrazy Kurier do 120x80 20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni
120x80 – 150x100 35.00 zł 50.00 zł
większe niż 150x100 80.00 zł  
Plakaty Kurier   20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni
Gift shop (pocztówki, magnesy, eko torby itd.) Poczta Polska   od 5zł   do 5 dni
InPost   15.00 zł   1-2 dni
Kurier   20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni

 

W przypadku zakupów przez internet możesz zwrócić swoje zamówienie w ciągu 14 dni. W regulaminie znajdują się wszystkie niezbędne informacje dotyczące zwrotów.
Produkty z naszego sklepu internetowego wykonywane są przez nas od 2009 roku na krakowskim Kazimierzu. Dbamy o najwyższą jakość wszystkiego, co opuszcza naszą pracownię. Lubimy "made in Poland"! Zapraszamy do stacjonarnej Galerii na krakowskim Kazimierzu, przy ul. Miodowej 22.

Stanisław Wyspiański był znany jako polski malarz, grafik, architekt, poeta i dramaturg. W swojej twórczości był związany z dramatem symbolicznym. Czas życia i tworzenia Wyspiańskiego przypada na epokę zwaną Młodą Polską - polską odmianę modernizmu, którą można było zaobserwować w literaturze, muzyce i sztuce. Nazwa tego prądu jest analogiczna do podobnych w swoich założeniach ruchów – np. Młodych Niemiec.

Madonna z dzieciątkiem Wyspiański - opis obrazu i jego twórczości

Wyspiański pozostawił po sobie ogromną ilość tekstów kultury: od malarstwa, przez projekty mebli czy wnętrz, po twórczość poetycką i dramaturgiczną. Jako twórca sztuk plastycznych zasłynął swoimi rysunkami, szkicami, obrazami olejnymi oraz dziełami wykonanymi pastelami. Część jego dorobku stanowią też witraże. To on, we współpracy z Józefem Mehofferem, zaprojektował 36 kwater witraży do krakowskiego kościoła Mariackiego.

Caritas - obraz matki z dzieckiem Wyspiańskiego

Słowem Caritas Wyspiański nazwał dwa swoje dzieła – reprodukcja jednego z nich dostępna jest w galerii; drugie zaś wykonał w 1904 roku. Obraz, którego dotyczy ten opis, przedstawia matkę z dzieckiem. Co ciekawe, dziecko nie jest w tym przypadku niemowlęciem, jak malarze zwykli pokazywać podobne sceny. Stanisław Wyspiański  Madonna z dzieciątkiem to dzieło o tyle niezwykłe, że podejmuje klasyczny temat w zupełnie inny, nowy sposób. Postacie są do połowy zakryte kwiatami, matka zdaje się być wpatrzona właśnie w nie, dziecko natomiast posyła obserwatorowi tajemnicze spojrzenie.

Obraz Caritas (Miłość) to replika panneau z filara kościoła Franciszkanów w Krakowie. Panneau to płaszczyzna dekoracyjna, która ma kształt prostokąta i powstaje w wyniku architektonicznego podziału ściany. Dzieło stworzone przez Stanisława Wyspiańskiego pochodzi z roku 1904. Przed postaciami namalowane zostały wyrastające z ziemi irysy w różnych kolorach. Niektóre z nich są niebieskie, inne żółte. Postacie te otoczone są czerwoną ramą, która ozdobiona jest żółto-różową mozaiką. Dzieło to ma dodawać otuchy wszystkim tym, którzy potrzebują wsparcia. 

Stanisław Wyspiański Caritas – reprodukcja tego dzieła wykonana jest na wysokiej klasy płótnie malarskim metodą druku, które naciągnięte zostało na blejtram wykonany z sosnowego drewna. Następnie obraz został zabezpieczony warstwą specjalnego laminatu, który chroni kolory przed szkodliwym działaniem promieni UV. Każde z dzieł ma zadrukowane boki, co powoduje, że obrazy od razu gotowe są do powieszenia na ścianie.

Więcej na temat techniki druku znajdą Państwo w zakładce Technologie.

Madonna z dzieciątkiem to nie jedyny obraz polskiego malarza. Poznaj inne znane i cenione obrazy Wyspiańskiego, które odnajdziesz w naszej Galerii!

Więcej informacji
Rodzaj produktu Obraz na płótnie
Kolorystyka obrazu Kolor
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Madonna z Dzieciątkiem Caritas - Stanisław Wyspiański – reprodukcja obrazu