Leonardo da Vinci – Święty Hieronim na pustyni - reprodukcja

Dodaj produkt do ulubionych
Napisz do nas
Już od 209,00 zł
Dostępny
Kod
REP_L_DAV_003
Cena od: 209 do 299
Korzystamy z usług wiarygodnych firm kurierskich, które dbają o szybkość dostaw.
Produkt Metoda dostawy Rozmiar obrazu Przedpłata Pobranie Czas dostawy
Obrazy Kurier do 120x80 20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni
120x80 – 150x100 35.00 zł 50.00 zł
większe niż 150x100 80.00 zł  
Plakaty Kurier   20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni
Gift shop (pocztówki, magnesy, eko torby itd.) Poczta Polska   od 5zł   do 5 dni
InPost   15.00 zł   1-2 dni
Kurier   20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni

 

W przypadku zakupów przez internet możesz zwrócić swoje zamówienie w ciągu 14 dni. W regulaminie znajdują się wszystkie niezbędne informacje dotyczące zwrotów.
Produkty z naszego sklepu internetowego wykonywane są przez nas od 2009 roku na krakowskim Kazimierzu. Dbamy o najwyższą jakość wszystkiego, co opuszcza naszą pracownię. Lubimy "made in Poland"! Zapraszamy do stacjonarnej Galerii na krakowskim Kazimierzu, przy ul. Miodowej 22.

Obraz Leonarda da Vinci Święty Hieronim na pustyni

Święty Hieronim na pustyniobraz Leonarda da Vinci stworzony w latach 1479-1481. Jest to jedno z najwcześniejszych dzieł malarza, które dziś jest jednak trudno ocenić i zbadać, ponieważ zachowało się w bardzo złym stanie. Obraz został stworzony techniką oleju na desce.


Święty Heronim na pustyni – Leonardo da Vinci ukazał na swoim obrazie św. Hieronima ze Strydonu, który pokutuje na pustyni gdzieś nieopodal dzisiejszej miejscowości Aleppo. Pustynia na obrazie przedstawiona jest jako pełen skalistych szczytów, posępny pejzaż. Ukazana na obrazie scena nawiązuje do snu świętego – nocny koszmar spowodował, że Hieronim zrezygnował ze studiów nad literaturą pogańską i poświęcił swoje życie studiom języka hebrajskiego i tekstów biblijnych. Na pustynię uczony wybrał się, by odpokutować za swoje winy.

Opis obrazu Święty Hieronim na pustyni


Widoczny na obrazie półnagi mężczyzna to święty Hieronim. Leonardo da Vinci ukazał go w pokutnej pozie, gdy ten bije się w pierś kamieniem. Twarz Hieronima jest wychudzona po długim poście i pełna ekspresji, a poza skręconego ciała potęguje nastrój żarliwego błagania. Postać mężczyzny i grymas na jego twarzy świadczy o prowadzonych wówczas przez Leonarda studiach nad mimiką.
Leonardo da Vinci Święty Heronim na pustyni – reprodukcja obrazu dostępna w galerii jest przygotowana techniką druku na płótnie, które następnie naciągnięte jest na sosnowy blejtram i pokryte laminatem, który chroni obraz przed promieniowaniem UV.

Więcej na temat techniki druku znajdą Państwo w zakładce Technologie.

Sprawdź również inne reprodukcje Leonarda da Vinci w Galerii LueLue. Zapraszamy!

Więcej informacji
Rodzaj produktu Obraz na płótnie
Kolorystyka obrazu Kolor
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Leonardo da Vinci – Święty Hieronim na pustyni - reprodukcja