Leonardo da Vinci – Jan Chrzciciel

Dodaj produkt do ulubionych
Napisz do nas
Już od 449,00 zł
Dostępny
Kod
REP_L_DAV_004
Cena od: 449 do 449
Korzystamy z usług wiarygodnych firm kurierskich, które dbają o szybkość dostaw.
Produkt Metoda dostawy Rozmiar obrazu Przedpłata Pobranie Czas dostawy
Obrazy Kurier do 120x80 20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni
120x80 – 150x100 35.00 zł 50.00 zł
większe niż 150x100 80.00 zł  
Plakaty Kurier   20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni
Gift shop (pocztówki, magnesy, eko torby itd.) Poczta Polska   od 5zł   do 5 dni
InPost   15.00 zł   1-2 dni
Kurier   20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni

 

W przypadku zakupów przez internet możesz zwrócić swoje zamówienie w ciągu 14 dni. W regulaminie znajdują się wszystkie niezbędne informacje dotyczące zwrotów.
Produkty z naszego sklepu internetowego wykonywane są przez nas od 2009 roku na krakowskim Kazimierzu. Dbamy o najwyższą jakość wszystkiego, co opuszcza naszą pracownię. Lubimy "made in Poland"! Zapraszamy do stacjonarnej Galerii na krakowskim Kazimierzu, przy ul. Miodowej 22.

Leonardo da Vinci Jan Chrzciciel - reprodukcja obrazu

Jan Chrzciciel obraz Leonarda da Vinci – jest też znany pod nazwą Jan Baptysta. Dzieło powstało w latach 1513-1516 i jest jedynym zachowanym do dziś obrazem z czasów, gdy włoski artysta renesansu przebywał w Rzymie. Przypuszcza się, że obraz św. Jan Chrzciciel Leonardo da Vinci wykonał jako ostatnie swoje dzieło.

Obraz Św. Jan Chrzciciel autorstwa Leonarda da Vinci – opis dzieła

Najogólniej rzecz ujmując, obraz Jan Chrzciciel Leonarda da Vinci powstał techniką oleju na desce. Na sylwetce postaci można dostrzec łagodne przejścia partii ciemnych do jasnych dające miękkie efekty kolorystyczne (technika, którą wykorzystał włoski mistrz nazywana jest w malarstwie sfumato). Owo łagodne modelowanie jasnych i ciemnych tonów sprawiło, że obraz zyskał na plastyczności wyrazu bez stosowania jakichkolwiek ostrych linii. Uważa się, że pod tym względem Jan Chrzciciel to najdoskonalsze z malowideł artysty.

Dzieło zatytułowane Jan Chrzciciel Leonardo da Vinci stworzył tak, by sens obrazu nie był widoczny na pierwszy rzut oka. Wpatrując się w obraz widzimy bowiem laskę ze znakiem krzyża i skórzaną szatę – a więc przedmioty charakterystyczne dla biblijnego ascety-proroka. Postać, wskazując palcem w górę, wykonuje znaczący gest, który można odczytywać jako zapowiedź przyjścia Jezusa na świat. Do pełnego obrazu chrześcijańskiego ascety nie pasuje jednak ani drwiący uśmiech postaci, ani piękne ciało Jana ukazane w lekko erotyczny sposób.

Więcej na temat techniki druku znajdą Państwo w zakładce Technologie.

Leonardo da Vinci dzieła i ich reprodukcje znane i cenione na całym świecie zakupisz w naszej Galerii! Zapraszamy!

 

 

Więcej informacji
Rodzaj produktu Obraz na płótnie
Kolorystyka obrazu Kolor
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Leonardo da Vinci – Jan Chrzciciel