Człowiek Witruwiański obraz Leonarda da Vinci

Dodaj produkt do ulubionych
Napisz do nas
Już od 119,00 zł
Dostępny
Kod
REP_L_DAV_001
Cena od: 119 do 419
Korzystamy z usług wiarygodnych firm kurierskich, które dbają o szybkość dostaw.
Produkt Metoda dostawy Rozmiar obrazu Przedpłata Pobranie Czas dostawy
Obrazy Kurier do 120x80 20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni
120x80 – 150x100 35.00 zł 50.00 zł
większe niż 150x100 80.00 zł  
Plakaty Kurier   20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni
Gift shop (pocztówki, magnesy, eko torby itd.) Poczta Polska   od 5zł   do 5 dni
InPost   15.00 zł   1-2 dni
Kurier   20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni

 

W przypadku zakupów przez internet możesz zwrócić swoje zamówienie w ciągu 14 dni. W regulaminie znajdują się wszystkie niezbędne informacje dotyczące zwrotów.
Produkty z naszego sklepu internetowego wykonywane są przez nas od 2009 roku na krakowskim Kazimierzu. Dbamy o najwyższą jakość wszystkiego, co opuszcza naszą pracownię. Lubimy "made in Poland"! Zapraszamy do stacjonarnej Galerii na krakowskim Kazimierzu, przy ul. Miodowej 22.

Człowiek Witruwiański - najpopularniejszy rysunek Leonarda da Vinci 

Obraz Człowiek Witruwiański upowszechniony został około 1490 roku przez twórcę, Leonara da Vinci. Dzieło przedstawia sylwetkę nagiego mężczyzny w dwóch, nałożonych na siebie pozycjach – jedną wpisaną w okrąg, drugą w kwadrat. Rysunek wykonano ołówkiem i atramentem na papierze. Na dziele widoczny jest też tekst zapisany przez mistrza tzw. pismem lustrzanym.

Leonardo da Vinci – Człowiek Witruwiański – to rysunek stanowiący ilustrację do fragmentu Księgi III traktatu noszącego tytuł „O architekturze ksiąg dziesięć” autorstwa Wezuwiusza. Praca dotyczy proporcji ludzkiego ciała – autor argumentuje tam tezę, jakoby ludzka sylwetka jest źródłem proporcji klasycznego porządku architektonicznego. Człowiek Witruwiański – opis obrazu musi zatem zawierać podkreślenie, że Wezuwiusz zwrócił uwagę na fakt, że wysokość dorosłego mężczyzny równa się, w przybliżeniu, szerokości jego rozstawionych ramion.

Opis obrazu Człowiek Witruwiański

Człowiek Witruwiański – Leonardo da Vinci narysował to dzieło w czasie studiów nad proporcją człowieka. Jednak gdyby odłożyć na bok teorię Wezuwiusza i spojrzeć na rysunek jako na osobne dzieło, to nie sposób zignorować pewnego magnetyzmu rysunku. Dzieło przyciąga, intryguje i zastanawia – na co może mieć wpływ połączenie abstrakcyjnej geometrii z próbą odwzorowania natury. Historycy sztuki nie wykluczają, że rysunek może być autoportretem autora – między innymi dlatego, iż przedstawia mężczyznę w wieku około trzydziestu ośmiu lat, a tyleż samo miał sam Leonardo da Vinci w 1490 roku, kiedy powstała opisywana praca.

Leonardo da Vinci reprodukcje na płótnie innych prac są dostępne w naszej ofercie! Sprawdź  takie obrazy jak: Portret Ginevry Benci, Dama z łasiczką, Mona Lisa - dzieła, które znajdziesz w sklepie internetowym i Galerii LueLue.

 

 

Więcej informacji
Rodzaj produktu Obraz na płótnie
Kolorystyka obrazu Kolor
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Człowiek Witruwiański obraz Leonarda da Vinci