Śmierć i życie - Gustav Klimt - reprodukcja

Dodaj produkt do ulubionych
Napisz do nas
263,00 zł
Dostępny
Kod
DeathAndLife
Korzystamy z usług wiarygodnych firm kurierskich, które dbają o szybkość dostaw.
Produkt Metoda dostawy Rozmiar obrazu Przedpłata Pobranie Czas dostawy
Obrazy Kurier do 120x80 20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni
120x80 – 150x100 35.00 zł 50.00 zł
większe niż 150x100 80.00 zł  
Plakaty Kurier   20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni
Gift shop (pocztówki, magnesy, eko torby itd.) Poczta Polska   od 5zł   do 5 dni
InPost   15.00 zł   1-2 dni
Kurier   20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni

 

W przypadku zakupów przez internet możesz zwrócić swoje zamówienie w ciągu 14 dni. W regulaminie znajdują się wszystkie niezbędne informacje dotyczące zwrotów.
Produkty z naszego sklepu internetowego wykonywane są przez nas od 2009 roku na krakowskim Kazimierzu. Dbamy o najwyższą jakość wszystkiego, co opuszcza naszą pracownię. Lubimy "made in Poland"! Zapraszamy do stacjonarnej Galerii na krakowskim Kazimierzu, przy ul. Miodowej 22.

Reprodukcja obrazu Śmierć i życie Gustav Klimt

Gustav Klimt to austriacki malarz i grafik, przez historyków sztuki uważany za przedstawiciela symbolizmu, jednego z najwybitniejszych twórców ostatniego dziesięciolecia XIX wieku i pierwszego XX wieku. Tworzył sztukę modernistyczną. Obraz Śmierć i życie Gustava Klimta powstał w 1908 roku.

Śmierć i życie – opis obrazu

Dzieło wyraźnie dzieli się na dwie, różne od siebie części: tytułowe życie i widoczną po lewej stronie śmierć. Ta druga przedstawiona jest pod postacią ponurego żniwiarza. Ten ubrany jest w ciemną szatę pokrytą różnymi symbolami. Śmierć zdaje się wyczekująco wpatrywać w drugą część obrazu. Życie ukazane jest w jaśniejszych barwach – po prawej stronie obrazu widać młode kobiety leżące na klombie, dziecko, które jedna z nich tuli w swoich ramionach, a także mężczyznę obejmującego jedną z kobiecych postaci. Wśród kobiet można zobaczyć też staruszkę, która pochyla się nad mężczyzną. Po stronie życia Klimt ukazał więc osoby w różnym wieku, na rożnych etapach życia.

Malarz zdobył pierwszą nagrodę na wystawie w Rzymie w 1911 roku właśnie za ten Śmierć i życie. Obraz ten był uważany za jeden z najważniejszych dzieł austriackiego twórcy. Dziś nie widzimy jednak pierwszej, nagrodzonej wersji dzieła – artysta dokonał bowiem kilku zmian w 1915 roku. Śmierć i życie Gustav Klimt– reprodukcja obrazu  to doskonały pomysł na prezent.

Zobacz również inne dzieła tego artysty dostępne w naszej Galerii: Pocałunek oraz Adam i Ewa

Więcej informacji
Szerokość 80
Wysokość 70
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Śmierć i życie - Gustav Klimt - reprodukcja