Śmierć i życie - Gustav Klimt - reprodukcja

199,00 zł
Dostępny
Kod
DeathAndLife

Reprodukcja Gustav Klimt Death and Life

Gustav Klimt to austriacki malarz i grafik, przez historyków sztuki uważany za przedstawiciela symbolizmu, jednego z najwybitniejszych twórców ostatniego dziesięciolecia XIX wieku i pierwszego XX wieku. Tworzył sztukę modernistyczną. Obraz Śmierć i życie Gustav Klimt namalował w 1908 roku.

Gustav Klimt: Śmierć i życie – opis obrazu ,

Dzieło wyraźnie dzieli się na dwie, różne od siebie części: tytułowe życie i widoczną po lewej stronie śmierć. Ta druga przedstawiona jest pod postacią ponurego żniwiarza. Ten ubrany jest w ciemną szatę pokrytą różnymi symbolami. Śmierć zdaje się wyczekująco wpatrywać w drugą część obrazu. Życie ukazane jest w jaśniejszych barwach – po prawej stronie obrazu widać młode kobiety leżące na klombie, dziecko, które jedna z nich tuli w swoich ramionach, a także mężczyznę obejmującego jedną z kobiecych postaci. Wśród kobiet można zobaczyć też staruszkę, która pochyla się nad mężczyzną. Po stronie życia Klimt ukazał więc osoby w różnym wieku, na rożnych etapach życia.

Malarz zdobył pierwszą nagrodę na wystawie w Rzymie w 1911 roku właśnie za Śmierć i życie. Obraz ten był uważany za jeden z najważniejszych dzieł austriackiego twórcy. Dziś nie widzimy jednak pierwszej, nagrodzonej wersji dzieła – artysta dokonał bowiem kilku zmian w 1915 roku. Śmierć i życie – reprodukcja obrazu Gustava Klimta to doskonały pomysł na prezent.

Więcej informacji
Szerokość 80
Wysokość 70
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Śmierć i życie - Gustav Klimt - reprodukcja