Danae - Gustav Klimt - reprodukcja

209,00 zł
Dostępny
Kod
Danae

Reprodukcja Gustav Klimt Danae

Gustav Klimt to jeden z najwybitniejszych przedstawicieli wiedeńskiego modernizmu i secesji – stylu w sztuce europejskiej, którego rozwój przypadał na ostatnie dziesięciolecia XIX wieku i pierwszej dekady XX wieku. Klimt zajmował się malarstwem oraz grafiką. Historia i postać Danae była popularnym tematem XX wieku wśród wielu artystów. Ukazywana była jako symbol boskiej miłości.

Danae: Gustav Klimt – opis obrazu

Danae, obraz wykonany między 1907-1908 rokiem, został wykonany techniką oleju na płótnie. Dzieło podejmuje temat mitologii – ukazana na nim kobieta to córka króla Argos, Akrizjosa oraz Eurydyki. W Danae zakochany był Zeus, który, nie chcąc budzić zazdrości swojej żony Hery, odwiedzał kobietę pod postacią złotego deszczu.

Kobieta ukazana na obrazie – podobnie jak na wielu innych autorstwa Klimta – jest ruda, jej włosy sprawiają wrażenie jakby falowały. Leży na królewskiej, purpurowej zasłonie, która ma swoim znaczeniem nawiązywać do jej cesarskiego rodu. Danae Klimt ukazał w rozkoszy – nagą i zwiniętą w kłębek, pokrytą deszczem. Kompozycja obrazu sprawia wrażenie geometrycznej: kręta linia ciała kobiety wyznacza perspektywę obrazu. Dzieło to jest uważane za jedno z najbardziej erotycznych w twórczości wiedeńskiego artysty. Zgodnie z mitologią, po wizycie Zeusa Danae urodziła jego syna, Perseusza, który później, jako dorosły, zabił Meduzę i uratował Andromedę.

Więcej informacji
Szerokość 80
Wysokość 80
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Danae - Gustav Klimt - reprodukcja