Danae - Gustav Klimt - reprodukcja

Dodaj produkt do ulubionych
Napisz do nas
251,00 zł
Dostępny
Kod
Danae
Korzystamy z usług wiarygodnych firm kurierskich, które dbają o szybkość dostaw.
Produkt Metoda dostawy Rozmiar obrazu Przedpłata Pobranie Czas dostawy
Obrazy Kurier do 120x80 20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni
120x80 – 150x100 35.00 zł 50.00 zł
większe niż 150x100 80.00 zł  
Plakaty Kurier   20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni
Gift shop (pocztówki, magnesy, eko torby itd.) Poczta Polska   od 5zł   do 5 dni
InPost   15.00 zł   1-2 dni
Kurier   20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni

 

W przypadku zakupów przez internet możesz zwrócić swoje zamówienie w ciągu 14 dni. W regulaminie znajdują się wszystkie niezbędne informacje dotyczące zwrotów.
Produkty z naszego sklepu internetowego wykonywane są przez nas od 2009 roku na krakowskim Kazimierzu. Dbamy o najwyższą jakość wszystkiego, co opuszcza naszą pracownię. Lubimy "made in Poland"! Zapraszamy do stacjonarnej Galerii na krakowskim Kazimierzu, przy ul. Miodowej 22.

Reprodukcja obrazu Danae

Gustav Klimt to jeden z najwybitniejszych przedstawicieli wiedeńskiego modernizmu i secesji – stylu w sztuce europejskiej, którego rozwój przypadał na ostatnie dziesięciolecia XIX wieku i pierwszej dekady XX wieku. Klimt zajmował się malarstwem oraz grafiką. Historia i postać Danae była popularnym tematem XX wieku wśród wielu artystów. Ukazywana była jako symbol boskiej miłości.

Danae – opis obrazu Gustava Klimta

Danae, obraz wykonany między 1907-1908 rokiem, został wykonany techniką oleju na płótnie. Dzieło podejmuje temat mitologii – ukazana na nim kobieta to córka króla Argos, Akrizjosa oraz Eurydyki. W Danae zakochany był Zeus, który, nie chcąc budzić zazdrości swojej żony Hery, odwiedzał kobietę pod postacią złotego deszczu.

Kobieta ukazana na obrazie – podobnie jak na wielu innych autorstwa Klimta – jest ruda, jej włosy sprawiają wrażenie jakby falowały. Leży na królewskiej, purpurowej zasłonie, która ma swoim znaczeniem nawiązywać do jej cesarskiego rodu. Danae Klimt ukazał w rozkoszy – nagą i zwiniętą w kłębek, pokrytą deszczem. Kompozycja obrazu sprawia wrażenie geometrycznej: kręta linia ciała kobiety wyznacza perspektywę obrazu. Dzieło to jest uważane za jedno z najbardziej erotycznych w twórczości wiedeńskiego artysty. Zgodnie z mitologią, po wizycie Zeusa Danae urodziła jego syna, Perseusza, który później, jako dorosły, zabił Meduzę i uratował Andromedę.

Zobacz również inne reprodukcje obrazów Gustava Klimta dostępne w naszej Galerii. 

Więcej informacji
Szerokość 80
Wysokość 80
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Danae - Gustav Klimt - reprodukcja