Rembrandt – Odpoczynek w czasie ucieczki do Egiptu

Dodaj produkt do ulubionych
Napisz do nas
Już od 251,00 zł
Dostępny
Kod
REP_REM_005
Cena od: 251 do 419
Korzystamy z usług wiarygodnych firm kurierskich, które dbają o szybkość dostaw.
Produkt Metoda dostawy Rozmiar obrazu Przedpłata Pobranie Czas dostawy
Obrazy Kurier do 120x80 20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni
120x80 – 150x100 35.00 zł 50.00 zł
większe niż 150x100 80.00 zł  
Plakaty Kurier   20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni
Gift shop (pocztówki, magnesy, eko torby itd.) Poczta Polska   od 5zł   do 5 dni
InPost   15.00 zł   1-2 dni
Kurier   20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni

 

W przypadku zakupów przez internet możesz zwrócić swoje zamówienie w ciągu 14 dni. W regulaminie znajdują się wszystkie niezbędne informacje dotyczące zwrotów.
Produkty z naszego sklepu internetowego wykonywane są przez nas od 2009 roku na krakowskim Kazimierzu. Dbamy o najwyższą jakość wszystkiego, co opuszcza naszą pracownię. Lubimy "made in Poland"! Zapraszamy do stacjonarnej Galerii na krakowskim Kazimierzu, przy ul. Miodowej 22.

Reprodukcja obrazu Odpoczynek w czasie ucieczki do Egiptu - Rembrandt

Odpoczynek w czasie ucieczki do Egiptu to dzieło Rembrandta z 1647 roku. Obraz przedstawiający scenę opisaną w Ewangelii wg św. Mateusza wykonano farbą olejną na desce. Dzieło o identycznym temacie i tytule stworzyło wielu światowej sławy artystów – między innymi włoski malarz Caravggio, niderlandzki malarz renesansowy Barend van Orley czy flamandzki artysta Peter Paul Rubens.

Odpoczynek w czasie ucieczki do Egiptu – opis obrazu

Dzieło holenderskiego malarza to jeden z dziewięciu namalowanych przez niego pejzaży. Artysta w tym przypadku nie skupiał się jednak na samej historii czy postaciach występujących w scenie, ale na ukazaniu krajobrazu. Ten oświetlony jest kilkoma źródłami światła. Maryja, Józef i dzieciątko Jezus przy ognisku ukazani są w lewej, dolnej części dzieła. Krajobraz jest pogrążony w półmroku, co potęguje poczucie zagrożenia, niepewności i lęku. Źródła światła dają jednak nadzieję na ratunek.

Rembrandt powziął ten sam temat wcześniej, w 1627 roku. Jego dzieło noszące tytuł Ucieczka do Egiptu zostało namalowane w miejsce poprzedniego dzieła – wizerunku pogrążonego w lekturze starca. Ucieczka z Egiptu jest jednym z pierwszych obrazów Rembrandta o tematyce biblijnej. Motyw ucieczki Świętej Rodziny do Egiptu podejmował jednak aż sześciokrotnie. Prócz obrazów olejnych – jak Odpoczynek w czasie ucieczki do Egiptu Rembrant- znanych jest również kilka grafik.

Więcej na temat techniki druku znajdą Państwo w zakładce Technologie

 

 

Więcej informacji
Rodzaj produktu Obraz na płótnie
Kolorystyka obrazu Kolor
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Rembrandt – Odpoczynek w czasie ucieczki do Egiptu