Maskarada - Tadeusz Makowski reprodukcja obrazu

Dodaj produkt do ulubionych
Napisz do nas
Już od 119,00 zł
Dostępny
Kod
TM_Maskarada
Cena od: 119 do 191
Korzystamy z usług wiarygodnych firm kurierskich, które dbają o szybkość dostaw.
Produkt Metoda dostawy Rozmiar obrazu Przedpłata Pobranie Czas dostawy
Obrazy Kurier do 120x80 20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni
120x80 – 150x100 35.00 zł 50.00 zł
większe niż 150x100 80.00 zł  
Plakaty Kurier   20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni
Gift shop (pocztówki, magnesy, eko torby itd.) Poczta Polska   od 5zł   do 5 dni
InPost   15.00 zł   1-2 dni
Kurier   20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni

 

W przypadku zakupów przez internet możesz zwrócić swoje zamówienie w ciągu 14 dni. W regulaminie znajdują się wszystkie niezbędne informacje dotyczące zwrotów.
Produkty z naszego sklepu internetowego wykonywane są przez nas od 2009 roku na krakowskim Kazimierzu. Dbamy o najwyższą jakość wszystkiego, co opuszcza naszą pracownię. Lubimy "made in Poland"! Zapraszamy do stacjonarnej Galerii na krakowskim Kazimierzu, przy ul. Miodowej 22.

Reprodukcja obrazu Maskarada

Tadeusz Makowski to polski malarz, który przez większość życia działał w Paryżu. Jest dziś zaliczany do przedstawicieli École de Paris – grupy malarzy działających w Paryżu w pierwszej połowie XX wieku, którzy uprawiali malarstwo figuratywne, jednak reprezentowali różne tendencje. Dziś mówi się, że Makowski całe życie poszukiwał w swojej twórczości prawdy. Obraz Maskarada Tadeusza Makowskiego to dzieło powstałe na cztery lata przed śmiercią artysty.

Tadeusz Makowski: Maskarada – droga do odnalezienia swojego stylu

Żyjąc wśród krakowskiej bohemy i wychowując się w czasach ścierania się różnych idei, Makowski wyrasta na filozofa. Poszukując swojej drogi, rozpoczyna naukę na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie, gdzie uczy się pracować w plenerze i w efekcie otwiera się na piękno natury. Podejmuje próby impresjonistycznego przedstawiania rzeczywistości. Akademię kończy w 1908 roku, otrzymując srebrny medal za osiągnięcia artystyczne.

Zaraz po studiach Tadeusz Makowski wyprowadził się do Paryża – ciężko mu jednak znaleźć tam dla siebie, jako artysty, miejsce. Ukształtowany przez młodopolskie tendencje, malarz miota się między realizmem a chęcią uchwycenia ulotnego wrażenia. Odkrywa kolejnych twórców i kierunki w sztuce, ale nic nie przyciąga go na dłużej.

Twórcy długo poszukują swojej drogi – ten sam problem miał i Makowski. Maskarada to dowód jednego z etapów tychże poszukiwań. W jednym z ostatnim okresów twórczości Makowskiego centrum jego artystycznych zainteresowań staną się dzieci – szczególnie te porzucone, niechciane czy zapomniane. Przedstawia je w formie lalek lub pacynek. Maskarada – obraz wykonany techniką oleju na płótnie z 1928 roku – to przykład tego etapu w sztuce Makowskiego. Widoczne na obrazie pajacyki, zwracające uwagę kanciastymi formami, są zaskoczone, być może strwożone.

Więcej na temat techniki druku znajdą Państwo w zakładce Technologie.

Więcej informacji
Rodzaj produktu Obraz na płótnie
Kolorystyka obrazu Kolor
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Maskarada - Tadeusz Makowski reprodukcja obrazu