Święto trąbek Aleksander Gierymski - reprodukcja

Już od 199,00 zł
Dostępny
Kod
REP_A_GIE_012
Cena od: 199 do 259

Aleksander Gierymski Święto Trąbek - reprodukcja obrazu

Judaistyczne święto Nowego Roku, które jest obchodzone w pierwszy dzień kalendarza żydowskiego to właśnie tytułowe Święto Trąbek. Reprodukcja obrazu Aleksandra Gierymskiego nadrukowana jest na wysokiej jakości płótnie malarskim i następnie pokryta przyjaznym dla środowiska laminatem – tak, by reprodukcja obrazu na płótnie przetrwała długi czas w doskonałym stanie.

Mówi się, że jedno z najważniejszych żydowskich świąt przedstawiono właśnie na pracy pod tytułem Święto Trąbek. Opis obrazu musi w tym przypadku uwzględniać fakt, że jest to praca wykonana techniką oleju na płótnie i przedstawia port rzeczny o zmierzchu. Łatwo zlokalizować ukazane na obrazie miejsce za sprawą widocznego w oddali mostu, który stanowił wówczas przeprawę kolejową. W krajobrazie przysłoniętym delikatnie mgłą i dymem z palącego się ogniska ukazano sylwetki zgromadzonych przy brzegu modlących się wyznawców Judaizmu. Gierymski Święto Trąbek ukazał w momencie symbolicznego wyrzucania z kieszeni okruchów przez zgromadzonych – ma to oznaczać oczyszczenie się z grzechów.

Aleksander Gierymski Święto Trąbek - reprodukcja online obrazu przedstawia tak naprawdę jedną z trzech wersji tej sceny. Pierwsza z nich namalowana została w 1884 roku i znajduje się w zbiorach warszawskiego Muzeum Narodowego. Druga zaginęła w czasie II wojny światowej, natomiast trzecią można oglądać w Muzeum Narodowym w Krakowie.

 

Reprodukcje obrazów w Galerii LueLue

Obrazy wykonujemy metodą druku na wysokiej jakości płótnie malarskim, naciągniętym na sosnowy blejtram.
Płótno pokrywamy przyjaznym dla środowiska laminatem, który chroni przed promieniami UV.
Każda praca ma zadrukowane boki, dzięki czemu obraz można powiesić nie oprawiając go w dodatkową ramę.
Obrazy są przygotowane do bezpośredniego zawieszenia na ścianie.

Więcej na temat techniki druku znajdą Państwo w zakładce Technologie.

Zachęcamy także do zapoznania się z innymi reprodukcjami dzieł artysty, m.in. Krajobraz o wschodzie słońca oraz Patrol powstańczy. Zapraszamy!

Więcej informacji
Rodzaj produktu Obraz na płótnie
Kolorystyka obrazu Kolor
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Święto trąbek Aleksander Gierymski - reprodukcja