Śmierć Paganiniego - Edward Okuń reprodukcja obrazu

Dodaj produkt do ulubionych
Napisz do nas
Już od 119,00 zł
Dostępny
Kod
EO_smierc_paganiniego
Cena od: 119 do 119
Korzystamy z usług wiarygodnych firm kurierskich, które dbają o szybkość dostaw.
Produkt Metoda dostawy Rozmiar obrazu Przedpłata Pobranie Czas dostawy
Obrazy Kurier do 120x80 20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni
120x80 – 150x100 35.00 zł 50.00 zł
większe niż 150x100 80.00 zł  
Plakaty Kurier   20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni
Gift shop (pocztówki, magnesy, eko torby itd.) Poczta Polska   od 5zł   do 5 dni
InPost   15.00 zł   1-2 dni
Kurier   20.00 zł 35.00 zł 1-2 dni

 

W przypadku zakupów przez internet możesz zwrócić swoje zamówienie w ciągu 14 dni. W regulaminie znajdują się wszystkie niezbędne informacje dotyczące zwrotów.
Produkty z naszego sklepu internetowego wykonywane są przez nas od 2009 roku na krakowskim Kazimierzu. Dbamy o najwyższą jakość wszystkiego, co opuszcza naszą pracownię. Lubimy "made in Poland"! Zapraszamy do stacjonarnej Galerii na krakowskim Kazimierzu, przy ul. Miodowej 22.

Obraz Śmierć Paganiniego powstał w 1898. Autorem jest Edward Okuń - symbolista i modernista tworzący w stylu recesji. Już od najmłodszych lat był kształcony nie przez byle kogo, bo przez Jana Matejkę i Izydora Jabłońskiego w Szkole Sztuk Pięknych w Krakowie. Większość swojego życia spędził we Włoszech, gdzie rozwijał swoje umiejętności i znajdował inspiracje. Często pozowała mu jego żona, dlatego na większości obrazów można ujrzeć motyw kobiety z długimi, falistymi włosami miedzianej barwy. Właśnie w tym czasie powstała Śmierć Paganiniego. Okuń, po powrocie do Polski i udziale w powstaniu warszawskim, przeniósł się do Skierniewic, gdzie zginął, postrzelony na ulicy.

Śmierć Paganiniego – opis obrazu

Na tym dziele przedstawiona jest scena śmierci genialnego kompozytora i największego wirtuoza skrzypiec – Niccolò Paganiniego. Na jego łożu siedzi diabeł, który przygrywa na ulubionym instrumencie artysty. Nie jest on tam jednak umieszczony przypadkowo. Zgodnie z plotkami i legendami, Paganini zaprzedał mu swą duszę w zamian za niezwykły talent muzyczny. Szatan przyszedł więc po zapłatę.

Edward Okuń - Śmierć Paganiniego, wirtuoza skrzypiec

Edward Okuń nadał temu obrazowi również inny tytuł - “Sen Paganiniego”. Nawiązuje on do przypadku Giuseppe Tartiniego, który uważał, że stworzył swoją słynną sonatę “Il trillo del diavolo” po tym, jak zobaczył we śnie Lucyfera grającego na skrzypcach. Płótno przepełnione jest zimnymi kolorami, co oczywiście świadczy o stanie bohatera dzieła Śmierć Paganiniego. Obraz świetnie oddaje klimat panujący w tym pokoju.

W ofercie naszej Galerii dostępne są także obrazy w ramach!

Więcej na temat techniki druku znajdą Państwo w zakładce Technologie.

Więcej informacji
Rodzaj produktu Obraz na płótnie
Kolorystyka obrazu Kolor
Napisz własną recenzję
Napisz opinię o produkcie:Śmierć Paganiniego - Edward Okuń reprodukcja obrazu